Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Znęcanie psychiczne alkoholika i niechęć do leczenia psychiatrycznego

witam, prosze o pomoc mam meza od 2 lat, 35 lat jest alkoholikiem, 3 razy sie zaszył i dopiero warjuje....nie chce terapi, ani psychiatry wyrzuca nas zdomu chce sprzedac dom, ubliza uderzył dusił, zneca sie psychicznie obwinia za wszystko mnie i dzieci 3 małoletnich jest nadpobudliwy seksualnie załozyłam nieb karte co mam jeszcze zrobic on powiniem leczyc sie psychiatrycznie a nie chce
KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu

Co zrobić, kiedy kobieta bije partnera?

Nie zmusi się do terapii kogoś, kto uważa, że jej nie potrzebuje. W alkoholizmie jest to tym bardziej uwydatnione, gdyż działa mechanizm zaprzeczania, przez który chory człowiek na prawdę uważa, że nie ma problemu.
Polecam, aby Pani zadbała o siebie i dzieci - niebieską kartkę już Pani założyła, namawia męża do terapii, mąż trzykrotnie używał "wszywki" i nic to nie zmienia. W takim razie proszę się zastanowić co Pani daje tkwienie w toksycznym związku i jak ta relacja może wyglądać za np. 5 lat? Pani ze swojej strony zrobiła już wszystko, co mogła, aby namówić męża na zmianę i terapię. Teraz może Pani zadbać tylko i wyłącznie o siebie i dzieci. Polecam się udać do Centrum Leczenia Uzależnień, gdzie otrzyma Pani fachową pomoc i wsparcie podczas spotkań dla rodzin osób uzależnionych. Powodzenia!

0

Dzień dobry, obawiam się, że nic więcej nie może pani zrobić "z mężem" za to może pani pomóc sobie, zachęcam do kontaktu z instytucjom zajmującą się pomocą osobom współuzależnionym i zadbać o siebie i dzieci. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy