Żona bije męża i grozi, że się zabije

znam przypadek ze zona bije meza fizycznie oraz grozi mi ze sie zabije jak sobie z tym poradzic

Taki sam sposób postępowania jak w przypadku przemocy ze strony mężczyzn. Sytuację należy zgłosić np. Policji, pracownikowi społecznemu lub bezpośrednio do Sądu Rodzinnego.

Dzień Dobry,

Proszę telefonicznie skontaktować się z Ośrodkiem interwencji kryzysowej ( w warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie - gdzie można uzyskać bezpłatnie wskazówki i potrzebne wsparcie w poradzeniu sobie z sytuacją przemocy)

Ewentualnie skontaktować się z niebieską linią, która również udzieli wskazówek - po wstępnym wywiadzie, aby dopasować odpowiedni rodzaj pomocy - również bezpłatnie.

Proszę nie zwlekać.

Życzę skutecznego działania,
Irena Mielnik-Madej