Zrywy miokloniczne podczas dnia

Dzień Dobry, mam pytanie odnośnie występowania zrywów mioklonicznych podczas dnia. Tak jak spora część użytkowników miewam czasami podobne zrywy podczas zasypiania co wydaje się normalne, jednakże ostatnim czasem zacząłem obserwować podobne zrywy w trakcie dnia ( jedno bardzo szybkie szarpnięcie ciała ). Przeważnie zdarza się to w momencie w którym siedzę spokojnie, często na czymś skupiony. Ostatni czas jest bardzo mocno stresujący dla mnie z różnych względów. Proszę o jakieś sugestię.

Dzień dobry.
Proponuję udać się do lekarza i zrobić kontrolne badania. Jeśli zostanie wykluczone somatyczne podłoże dolegliwości, można szukać przyczyn natury psychologicznej objawu.
Z wyrazami szacunku
Barbara Sulanowska