Związek bez szacunku dla partnerki

Nie wiem, czy jestem normalna?? jestem w związku z fajnym facetem, któremu strasznie na mnie zależy, jestem z nim szczęśliwa, zaakceptował fakt, że byłam molestowana i prawie padłam ofiarą gwałtu, ale nie potrafię mu do końca zaufać.Nie ufam nikomu, nawet sobie. Co ze mną jest nie tak, dlaczego nie potrafię zapomnieć o przeszłości? Bolesnych wspomnieniach? Byłam na terapii ale ją przerwałam, bo nie potrafiłam złapać kontaktu z Panią psycholog, miała55 lat, i głupio komentowała pewne rzeczy

Pani doświadczenia życiowe bardzo mocno wpłynęły na to,że ma Pani trudność z zaufaniem. Dlatego niezbędna jest długoterminowa praca psychoterapeutyczna w bezpiecznej dla Pani relacji nad zaufaniem do innych osób i poradzeniem sobie z przeszłością, aby nie wpływała ona na relacje z partnerem. W relacji terapeutycznej to nie wiek, ale bardziej osobowość psychoterapeuty może nie zawsze pasować pacjentowi. Bardzo ważne jest, aby zakończyła Pani terapie i powiedziała psychoterapeutce co Panią zraziło do kontaktu z nią. A potem warto, aby poszukała Pani kogoś, przy kim nie będzie się Pani czuła głupio komentowana. Warto też sprawdzić czy psychoterapeuta przeszedł przez terapie własną, ma certyfikat i w jakim nurcie pracuje. np. w psychoterapii humanistycznej Gestalt nie komentuje się i nie interpretuje, tego co mówi pacjent. Proszę się nie poddawać.Powodzenia

Dzień dobry,
To, że trudno jest Pani zaufać po trudnych doświadczeniach nie jest niczym "nienormalnym". Ograniczone zaufanie do świata, innych osób, czasem również do siebie to normalna reakcja na nienormalną sytuację, a taką sytuacją są Pani trudne doświadczenia z przeszłości. Nawet jeśli te doświadczenia były odległe w czasie, to nie tak łatwo o nich zapomnieć.
To, że zdecydowała się Pani na terapię, było jak mi się wydaje dobrą decyzją. Szkoda, że nie udało się Pani znaleźć odpowiedniego dla Pani terapeuty. Na pewno przykre komentarze ze strony terapeuty nie powinny mieć miejsca.
Może warto jednak rozważyć podjęcie terapii z inną osobą. Już na samym początku mogłaby Pani powiedzieć, co Pani nie odpowiadało w kontakcie z poprzednim terapeutą. Bogatsza o tamto doświadczenie mogłaby też Pani precyzyjnie określić czego Pani oczekuje w trakcie spotkań. To jak sądzę ułatwi terapeucie budowanie takiej relacji z Panią, w której poczuje się Pani bezpiecznie.
Sugerowałabym Pani poszukiwanie psychoterapeuty, który posiada certyfikat któregoś z towarzystw psychoterapeutycznych np.: Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej http://www.pttpb.pl/licencjonowani-terapeuci albo terapeuty w trakcie procesu certyfikacji, który ukończył dwuletnie szkolenie i pracuje pod superwizją. Profesjonalista nie będzie w niegrzeczny i nieprofesjonalny sposób komentował Pani przeżyć i odczuć, tylko będzie Panią wspierał w poszukiwaniu rozwiązania.
Mam nadzieję, że znajdzie Pani odpowiednią pomoc i dzięki temu będzie Pani mogła budować szczęśliwe życie. Pozdrawiam

Dzień dobry, jeżeli przerwała pani psychoterapię zachęcam do kolejnej próby u innego psychoterapeuty. Jednak jeżeli kolejny terapeuta nie będzie pani odpowiadał być może warto się zastawić dlaczego tak się dzieje - pisze pani, że terapeutka "głupio" komentowała pewne rzeczy, ale co ma pani na myśli? Być może rzeczy które mówiła były trudne, proszę jednak pamiętać, że terapia nie j=jest procesem w którym ma być przyjemnie, ma być skutecznie. Pozdrawiam.