Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przywiązywanie wagi do cudzych opinii

Witam. Odważnie, wprost i z wyczuciem. To oczywiście będzie boleć. I Pana partnerkę, i w efekcie też Pana. Na to nie ma rady. Pozdrawiam

0

Witam,
rozumiem, że zakończenie długotrwałego związku nie jest łatwe. Zastanawiam się co Panu przeszkadza najbardziej? Czy boi się Pan zranić stałą partnerkę, czy martwi się Pan co inni powiedzą? Bardzo proszę pamiętać, że jeśli Pan nie jest szczęśliwy i oszukuje Pan siebie samego będąc w obecnym związku, unieszczęśliwia Pan i siebie i nie daje Pan szansy partnerce na znalezienie swojego szczęścia z kimś innym.
Trzymam kciuki za podjęcie decyzji.
Pozdrawiam serdecznie,
Marta Kołacka

0

Dzień dobry!

Niestety, na takie sytuacje nie ma prostych rozwiązań, jasnych wskazówek, jak należałoby postąpić. Nikt nie zna Pana, Pana życia i charakteru obydwu związków lepiej. Pan sam jest ekspertem od swojego problemu i w Panu ukryte są najlepsze rozwiązania. Psycholog może pomóc je odnaleźć, zadając więcej pytań dot. Pana uczuć, emocji, myśli, dotychczasowych wyborów. Konieczna jest więc dłuższa osobista rozmowa.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Warto, żeby się Pan przyjrzał temu, dlaczego jest Panu trudno zakończyć związek- czego się Pan obawia? Jak to się stało, ze znalazł się Pan w tej sytuacji? Z czym nie potrafi sobie poradzić? Za co trudno wziąć odpowiedzialność? Odpowiedzi na te pytania dadzą Panu wskazówki, z czym się potrzebuje Pan uporać.
Branie odpowiedzialności za swoje życie i konsekwencje swoich działań, w połączeniu z jasna komunikacja, szczerością i umiejętnością przyjęcia trudnych emocji świadczy o dojrzałości i pozwala na kierowanie swoim życiem w świadomy sposób ( w tym świadomość swoich potrzeb i podejmowanie trudnych decyzji).

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy