Życie z nerwicą lękową

Witam pisałem juz do was i opisywałem sprawe która mnie dreczy i wydaje mi się ze mam nerwice lękową bo jak sie zdenerwuje to panicznie się boje i zaczynam z lęku robić kilka razy ta samą czynnosc myslac ze jak zrobie to bedzie ok przestałem jeździc autem bo się boje ze moge komus zrobić krzywde prosze powiedzcie mi czy ja mam szanse sie wyleczyc i życ jak normalny człowiek zaczac jezdzic autem pomożcie mi może skierować do jakiegos lekarza jestem z okolic częstochowy czekam pilnie na informacje

Witam,
zaburzenia lękowe (dawnej zwane nerwicowymi) jak najbardziej podlegają terapii i leczeniu. Trudności o których Pan pisze, tj. unikanie jeżdżenia pojazdem, wielokrotne powtarzanie tych samych czynności, mogą ustąpić w toku podjętej pracy. Aby rozpocząć leczenie warto skierować się do lekarza psychiatry-pomoc refundowaną przez NFZ można otrzymać w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego. Taka placówkę z pewnością uda się Panu znaleźć w okolicy miejsca zamieszkania. Z lekarzem warto rozważyć również podjecie psychoterapii. W pracy z zaburzeniami lękowymi szczególnie polecana jest terapia poznawczo-behawioralna.
Jeśli chciałby się Pan więcej dowiedzieć o zaburzeniach lękowych, zapraszam na naszego bloga http://poznacsiebie.pl
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka

Witam,
Nerwicę lekową leczy się połączeniem farmakoterapii i psychoterapii. Kompleksowe leczenie daje bardzo dobre efekty i znacząco poprawia komfort życia. Nieleczona nerwica lękowa zazwyczaj pogłębia się, szczególnie w kryzysach życiowych.
Proszę zgłosić się do lekarza psychiatry oraz wybranego psychoterapeuty.
Pozdrawiam