Żywienie przy usuniętej śledzionie

Witam mój 20 letni syn jest po wypadu nie porusza się bo ma złamane obie nogi i ma usuniętą śledzione jaką diete mam mu zastosować żeby go odżywić bo bardzo schudł a żeby była też dobra przy braku sledziony .Pozdrawiam

witam Panią
To ważne aby odżywianie umożliwiło organizmowi powrót do sprawności. Jadłospis powinien być ułożony dokładnie i indywidualnie. Nasz dietetyk Leszek Kosowski, specjalizuje się w tego typu jadłospisach. Dane kontaktowe są na stronie, możliwy jest kontakt telefoniczny i online. zapraszamy www.arkadia-klinika.pl

Jeśli usunięcie śledziony nastąpiło niedawno, to należy stosować dietę latwostrawną, natomiast nie ma jako takiej diety po resekcji śledziony. Należy zwrócić uwagę na produkty, które podnoszą odporność organizmu, dlatego, że po usunięciu śledziony może być nieco obniżona. Zachęcam więc do właczenia do jadłospisu ryb, owoców, warzyw, które są bogactwem antyutleniaczy i witamin.