Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 1 , 9 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Infekcyjne zapalenie stawów: Pytania do specjalistów

Dlaczego wciąż mam zapalenie gardła?

Jakie choroby zakaźne/ weneryczne mogą powodować zapalenie gardła, ból stawów, świąt odbytu. Po jakimś miesiącu od kiedy jestem z moja partnerką pojawiły mi się nie swoiste problemy z gardłem polegające na suchości drapaniu ściekaniu wydzieliny po tylnej ścianie... Jakie choroby zakaźne/ weneryczne mogą powodować zapalenie gardła, ból stawów, świąt odbytu. Po jakimś miesiącu od kiedy jestem z moja partnerką pojawiły mi się nie swoiste problemy z gardłem polegające na suchości drapaniu ściekaniu wydzieliny po tylnej ścianie gardła powiększone węzły na szyi . Potem doszły do tego niespecyficzne bóle stawów, notoryczne uczucie przemęczenia. Oglądał mnie laryngolog dostałem steryd i antybiotyk augumentin. Nieznaczna poprawa. Badania krwi wyszły w normie. OB w normie, CRP 4 gdzie norma jest do 5. Zrobiłem sobie testy w punkcie konsultacyjno diagnostyczny. HIV, KIŁA,WZW C,WZW B. Ujemne Na ten trop nakierował mnie niestety pozytywny test na HPV u mojej partnerki. Wspominałem o tym u laryngologa. Jednak on nie łączy tego z moimi objawami. Trochę nie wiem gdzie szukać pomocy. Przed tym jak zacząłem mieć z nią kontakty seksualne. Czułem się 100 procentowo dobrze. Uprawiałem dużo sportu teraz nie mam na to sił. Ten stan trwa już 5 miesiąc. To stanowczo za długo. Z góry dziękuję za odpowiedz .
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co oznacza uwypuklenie krążka m/k typu "bulging disc" modelujące worek oponowy?

Proszę o krótką odpowiedź, o co chodzi... TECHNIKA BADANIA: Badanie MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego wykonano w sekwencji FSE (obrazy T1- i T2- zależne) i STIR, w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych. OPIS: Spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Na poziomie L4/L5 widoczne... Proszę o krótką odpowiedź, o co chodzi... TECHNIKA BADANIA: Badanie MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego wykonano w sekwencji FSE (obrazy T1- i T2- zależne) i STIR, w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych. OPIS: Spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Na poziomie L4/L5 widoczne jest uwypuklenie krążka m/k typu "bulging disc" modelujące worek oponowy i nieznacznie zwężające dolne części otworów m/k. Na poziomie L5/S1 stwierdza się kolejny bulging krążka bez ucisku struktur wewnątrzkanałowych, zwężający dolne części otworów m/k. Cechy wczesnej dehydratacji tego krążka. Drobne osteofity przednich krawędzi trzonów. Nierówne zarysy płytek granicznych Th11-L1. W seg. S4 kości krzyżowej widoczne jest ognisko hiperintensywne w T2 i STIR, hipointensywne w T1 wiekości 0,6 x 1,2 cm otoczone wąskim rąbkiem stłuszczenia - prawdopodobnie nietypowy naczyniak, do kontroli MR. Przy tylno-dolnej części lewego stawu L4/L5 znajduje się torbiel maziówkowa śr. 0,6 cm. Ślad płynu w tym stawie, niewielkie zmiany obrzękowe/naciekowe w przyległych tkankach miękkich oraz mniej nasilone symetrycznie po stronie prawej. Ponadto widoczne jest ognisko obrzęku szpiku w wyrostku stawowym górnym L5 po stronie lewej. Całość obrazu MR może przemawiać za wczesnym zapaleniem stawów (infekcyjnym/ aseptycznym/ reumatoidalnym?) - konieczna korelacja kliniczna i kontrola MR. Nie wykazano stenozy kanału kręgowego, otworów m/k ani ucisków korzeniowych. Stożek rdzeniowy i nici ogona końskiego w normie. WNIOSKI: Wczesne zmiany zapalne w lewym stawie L4/L5 i przyległych tkankach miękkich, dyskretne zmiany po stronie prawej - do korelacji klinicznej i kontroli MR. Miernie nasilona dyskopatia L4/L5 i L5/S1 bez stenozy i ucisków korzeniowych.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Michał Lenard
Lek. Michał Lenard

Stan zapalny stawu rzekomego i gronkowiec po operacji

Witam , proszę o pomoc , będę bardzo wdzięczny Podam dane z karty informacyjnej Rozpoznanie . Staw rzekomy zakazony kosci piszczelowej Leczenie . Zabieg operacyjny usuniecie materialu zespalającego rewizja stawu rzekomego zalozenie ap konzala antybiotykoterapia praktyka zakrzepowa . Po operacji... Witam , proszę o pomoc , będę bardzo wdzięczny Podam dane z karty informacyjnej Rozpoznanie . Staw rzekomy zakazony kosci piszczelowej Leczenie . Zabieg operacyjny usuniecie materialu zespalającego rewizja stawu rzekomego zalozenie ap konzala antybiotykoterapia praktyka zakrzepowa . Po operacji dostałem gronkowca złocistego , rana się się nie goji , po wizycie u lekarza noga do ucięcia . Naprawde nie da rady nic z tym zrobić . Bardzo proszę o pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Robert Gradzik
Lek. Robert Gradzik
Patronaty