Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 6 , 7 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pediatria: Pytania do specjalistów

Jakie mogę być przyczyny kłopotów ze snem u 16-miesięcznego dziecka?

Dobry wieczór, Mamy 16 miesięcznego synka, od zawsze źle sypial ale od ostatnich dwóch tygodni jest jakaś masakra. Mały budzi sie codziennie po kilka razy w nocy, z ogromnym płaczem, wygina się wpada w histerie, u mnie na rękach... Dobry wieczór, Mamy 16 miesięcznego synka, od zawsze źle sypial ale od ostatnich dwóch tygodni jest jakaś masakra. Mały budzi sie codziennie po kilka razy w nocy, z ogromnym płaczem, wygina się wpada w histerie, u mnie na rękach nie uspalaja się się ogóle tylko u narzeczonej ale. Też trochę czasu musi minąć. Nie ma jeszcze wszystkich zębów, więc podalismy mu nurofen myśląc że to ból, ale nic nie pomaga. W ciągu dnia też jest strasznie marudny, już nie wiemy co maymy robić
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może oznaczać podwyższony wynik FT3 u 6-letniego dziecka?

Dzień dobry, co oznacza podwyzszony wynik ft3 (5,6) u dziecka 6lat, przy czym tsh i ft4 w normie? Poziom wit d3(25-OH)=30.Syn jest najnizszy w grupie rowiesniczej,bardzo drobny, waga wynosi miedzy 16,5 a 17,5 kg, wzrost 112,5 cm.Apetyt dopisuje, dieta wysokobialkowa... Dzień dobry, co oznacza podwyzszony wynik ft3 (5,6) u dziecka 6lat, przy czym tsh i ft4 w normie? Poziom wit d3(25-OH)=30.Syn jest najnizszy w grupie rowiesniczej,bardzo drobny, waga wynosi miedzy 16,5 a 17,5 kg, wzrost 112,5 cm.Apetyt dopisuje, dieta wysokobialkowa i nabialowa.Suplementujemy tran. Wyniki na celiakie negatywne (test dna), badany ponieważ występowały w dziecinstwie do.ok.2 rz. Kwasowe stolce, rzadkie, natychmiast odparzaly.W dalszym ciągu stolce są papkowate,ale nie jest to biegunka.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Napady suchego kaszlu u 5-letniej córki

Córka lat 5 średnio raz w miesiącu ma silne napady suchego kaszlu powodujące wymioty. Do tego żadnych innych objawów. Kaszel rozwija się 3 dni. Na początku raz na jakiś czas, dnia trzeciego najczęściej nocą napady są tak silne, że... Córka lat 5 średnio raz w miesiącu ma silne napady suchego kaszlu powodujące wymioty. Do tego żadnych innych objawów. Kaszel rozwija się 3 dni. Na początku raz na jakiś czas, dnia trzeciego najczęściej nocą napady są tak silne, że córa wymiotuje, niestety wymiotami się nie kończy. Po wymiotach kaszel powraca. Byliśmy kilka razy na pogotowiu w nocy. Podano jej dexaven domięśniowo. Robiliśmy testy alergiczne, krztuśca, mukowiscytozy i inne. Żaden nic nie wykazał. Kaszel w takich sytuacjach czasami udaje się opanować otwarciem okien i wietrzeniem. Nie zawsze jednak to pomaga. Powoli brakuje pomysłów co dalej. Po wizycie u pediatry (za każdym razem kiedy kaszel się nasila, bądź występują napady) odsłuchowo zarówno oskrzela jak i płuca są ok. W zeszłym roku po którymś kolejnym napadzie kaszlu było zapalenie płuc i wizyta w szpitalu. Podczas napadów robimy inhalacje (berodual, netbud, nawet zalecono nam inhalacje adrenaliną. Nic nie pomaga, kaszel nasila się i praktycznie jedynie dexaven stopuje kaszel prawie natychmiastowo. Potem córka dwa, trzy dni odsypia, jest obolała i wszystko wraca do normy... aż do następnego napadu. W tym sezonie zimowym, bo tylko zimą są takie napady, było ich 4.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Plamy na języku u 3-letniego synka

Witam, mój trzyletni synek, często ma na języku dziwne place przybierajace różne kształty, kółka, zawijańce itp. Troszkę ciemniejsze w środku niż reszta języka, pojawiają się systematycznie i i w tym czasie dziecko ma brak apetytu i podkrazone oczy. Moje pytanie... Witam, mój trzyletni synek, często ma na języku dziwne place przybierajace różne kształty, kółka, zawijańce itp. Troszkę ciemniejsze w środku niż reszta języka, pojawiają się systematycznie i i w tym czasie dziecko ma brak apetytu i podkrazone oczy. Moje pytanie brzmi do jakiego lekarza się udać by postawił diagnozę, mieszkamy w Wielkiej Brytanii, już dwa razy byłam u lekarza pierwszego kontaktu i raz usłyszałam że taki jego urok, innym razem zrobiono mu badanie krwi które nic nie wykazało i ma tym sprawa stanęła , dodam że dziecko ma dużą niedowaga ma 3,5 roku a waży 12kg, przy wadze urodzeniowej 4kg, według mapy centylowe powinien ważyć około 18kg. Często ma też silna potrzebę picia mleka i puszcza straszne gazy, obawiam się że coś jest w jego brzuszku nie tak, podejrzewałam lamblie , na robaki obłe dostał środek profilaktycznie po którym nie ma żadnych zmian.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mój synek jest zarażony glistą ludzką?

Zrobilam 5 letniemu synkowi badanie krwi na gliste ludza. Wynik P1 <0.10 kU/L co on oznazacza ? Czy synek ma tą gliste ludzka czy nie??
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może być przyczyną przewracania oczami u 5-letniego dziecka?

Moja córka 5.5letnia przewraca oczami.neurologicznie i okulistycznie wszystko ok.zrobilismy badanie na tarczyce i Aso.tarczyca wyszla ok ale Aso podwyższone 362 Ul/ml nasz lekarz pediatra to zbagatelizowal co robić. Myśleliśmy że już znaleziona przyczyna że włączy nam leki .A usłyszeliśmy że to nic groźnego i odeslano nas do domu bez niczego
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy środki zwiotczające nie pogłębią obniżonego napięcia mięśniowego?

Witam, Moja 4letnia coreczka ma obnizone napiecie miesniowe oraz wiotkosc wiazadel stawowych. Po urodzeniu byla rehabilitowana do 17 miesiaca.W badaniach krwi ma podwyzszona wartosc Ck, ktora poczatkowo wynosila 540. Przez 3 lata wartosc ck spadla do 240. Coreczka rozwija sie... Witam, Moja 4letnia coreczka ma obnizone napiecie miesniowe oraz wiotkosc wiazadel stawowych. Po urodzeniu byla rehabilitowana do 17 miesiaca.W badaniach krwi ma podwyzszona wartosc Ck, ktora poczatkowo wynosila 540. Przez 3 lata wartosc ck spadla do 240. Coreczka rozwija sie prawidlowo choc przez to obnizone napiecie jest mniej sprawna fizycznie niz jej zdrowi rowiesnicy. Jestesmy pod opieka neurologa ktory skierowal nas do poradni genetycznej zeby wykluczyc chorobe pompego w zwiazku z podwyzszonym ck oraz do poradni metabolicznej i chorob miesni. Badania genetyczne wykluczyly chorobe pompego. W poradni metabolicznej lekarz po badaniu fizykalnym stwierdzil ze jest zdrowa nie zlecajac zadnych innych badan to samo uslyszelismy w poradni miesni z zaznaczeniem ze mamy kontrolowac raz w roku ck. Na 15.01 miala zaplanowana operacje przepukliny pepkowej w znieczuleniu ogolnym w warunkach ambulatoryjnych. Kilka dni przed zabiegiem podczas wizyty u anestezjologa i po dokladnym wywiadzie corka zostala zakwalifikowana do znieczulenia wziewnego z intubacja dotchawicza W dniu zabiegu na rozmowie z innym anestezjologiem okazalo sie ze pierwszy lekarz nie wzial wogole pod uwage to ze corka ma podwyzszone ck i niewladciwie zakwalifikowaj ja do znieczulenia wziewnego. Jak sie dowiedzielismy wszystkie anestetyki wziewne niosa ryzyko hipotermii zlosliwej a w przypadku podwyzszonego ck i obnizonego napiecia ryzyko jest duzo wieksze, tym bardziej ze nie znana jest przyczyna obnizonego napiecia u dziecka i podwyzszonego ck. Zabieg corki zostal przesunieta na 14.03. Bedzie znieczulana dozylnie przy czystym ukladzie. Czy mam obawiac sie tego znieczulenia czy przy tym znieczuleniu tez istnieje ryzyko hipotermii zlosliwej? Co ze srodkami zwiotczajacymi czy nie poglebia obnizonego napiecia miesniowego?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy laktoferyna oraz zjadanie dużej ilości produktów mlecznych może powodować w krwi podwyższenie wapnia całkowitego u dziecka?

Dzien dobry czy laktoferyna stosowana codziennie , przez okres ok 9 mcy , oraz zjadanie duzej ilosci produktów mlecznych moze powodować w krwi podwyższenie wapnia całkowitego u dziecka 6-cio letniego ? Bardzo prosze o odpowiedz
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Łzawienie oka u 3-miesięcznego dziecka - czy to objawy ropiejącego oka?

Prosze o radę, mojemu trzymiesiecznemu synkowi od wczoraj mocno łzawi jedno oko (tak sytuacja wyglada w dzień) z kolei nad ranem po przebudzeniu między rzęsami ledwiecwidoczna żółta maź, a w kąciku oka ma pomarańczowa zaschnięta wydzielone Czy to może wskazywać na ropiejące oczko? Czy częstsze orzemywanie oka może wystarczyć?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Rafał Jędrzejczyk
Lek. Rafał Jędrzejczyk

Czy po lapisowaniu pępka u noworodka nadal stosować Octenisept?

Dzień dobry, czy po lapisowaniu pępka u noworodka nadal stosować pielęgnacje octeniseptem? Zapomniałam zapytac na wizycie, kontrola za tydzień. Z góry dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Syrop Nurofen dla dziecka przy antybiotykoterapii

Czy można podać 2,5-latkowi syrop przeciwgorączkowy Nurofen przy antybiotyku Augumentin?
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy muszę odstawić Neosine i Inupret przed zabiegiem wstawienia drenów do uszu?

Dziecko będzie miało zabieg wstawienia drenów do uszu i usunięcia migdała za 14 dni czy muszę odstawić syrop na odporność neosine i ziołowy preparat inupret? Podawałam go na zlecenie lekarza i zapobiegawczo by czegoś nie złapał skoro musi być całkowicie zdrowy do zabiegu.
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Podwyższony poziom bilirubiny u noworodka - co może być przyczyną?

Jestem Mamą 15-dniowej córeczki, karmię ją piersią. Moja córeczka to spokojne dziecko, żywotne, płaczące gdy jest niedojedzone, lub gdy ma problem ze zrobieniem kupki. Poza tym ładnie się budzi co 3-3,5h na karmienie, nie przesypia swoich pór karmienia. Ale mamy... Jestem Mamą 15-dniowej córeczki, karmię ją piersią. Moja córeczka to spokojne dziecko, żywotne, płaczące gdy jest niedojedzone, lub gdy ma problem ze zrobieniem kupki. Poza tym ładnie się budzi co 3-3,5h na karmienie, nie przesypia swoich pór karmienia. Ale mamy z nią pewien problem: W momencie wyjścia ze szpitala, Maleńka miała bilirubinę na poziomie 9,8 (waga wyjściowa 3880g - urodziła się z wagą 4200g). Jednakże po 4 dniach od wyjścia ze szpitala bilirubina skoczyła do 13 (waga 4060g), po kolejnych 2 dniach do 13,7 (waga 4130g) a po kolejnych 2 dniach spadła do 11,4 (waga 4150g). Kolejne sprawdzenie po 5 dniach wykazało poziom 9,4 (waga 4210g). I teraz gdy wydawało nam się, że zaczynamy wychodzić na prostą, to dziecko nie przybywa tak jak powinno. Proszę o pomoc. Czy powinniśmy się zgłosić z dzieckiem do szpitala w celu sprawdzenia? Czy tylko próbować dokarmiać mlekiem modyfikowanym? Co może być przyczyną takiego stanu? Błagam pomóżcie! Iwona, 30lat
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Proszę o interpretację opisu RTG zatok 6-letniego dziecka

Witam moja 6 letnia córka skarży się często na ból głowy i częsty katar lekarz zlecił rtg zatok i w opisie mam napisane. Pogrubione błony śluzowe obu zatok szczekowych bardziej nadilony po stronie lewej. Gorsze upiwietrzenie lewej zatoki szczekowej, co to oznacza.
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Przyśpieszony oddech, przewracanie oczami i żyły na policzku u 3-miesięcznego dziecka

Witam u 3 miesięcznego dziecka podczas snu w pewnym momencie dziecko zaczyna szybciej oddychać przewraca oczami i na policzku wychodzą żyły i znikają wygląda to tak jakby ktoś dług ręce miał w wodzie i się marszcza co to może być
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Dotyczy: Pediatria Dziecko

Na co wskazuje taki opis rtg u synka?

Witam, mój 1.5 rodziny synek kaszle od ponad miesiąca takim mokrym kaszlem. Dzis wykonaliśmy RTG opis badanie jest następujący: obustronnie odwnekowo wzmożony rysunek sródmiąższowy. Poza tym pola płucne bez zmian. Co to oznacza?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Wymioty i brak apetytu u 3-letniego syna

Witam 3 letni synek 7 dni temu mial wymioty i brak apetytu troche luzniejsze stolce od tamtego czasu do 3 na dzien a dzis biegunka i to ostra zolta z domieszka śluzu co oprócz probiotyku moge podac zeby mu pomuc... Witam 3 letni synek 7 dni temu mial wymioty i brak apetytu troche luzniejsze stolce od tamtego czasu do 3 na dzien a dzis biegunka i to ostra zolta z domieszka śluzu co oprócz probiotyku moge podac zeby mu pomuc elektrolity tez orubuje podawac choc w malych ilosciach bo nie chce. Co dalej robic ogolem stan dobry bawi sie i zjadl
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza podwyższony poziom ketonów w moczu u 5-letniego dziecka?

Witam. Co oznacza u 5 letniego dziecka podwyższony poziom ketonów w moczu? 50 mg/dl, podwyższone CRP 4,32 mg/dl gdzie norma to 0,50 mg/dl. Ogólnie wyniki są kiepskie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Dotyczy: Pediatria CRP Dziecko

Jaka jest prawidłowa waga dla 12-latki przy wzroście 171 cm?

Moja córka ma 171cm wzrostu i 12 lat jaka powinna być jej prawidłowa waga
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Powiększony prawy płat grasicy u 7-miesięcznego noworodka

Witam, odebrałam dzisiaj wynik synka z rtg klatki piersiowej. Noworodek skończone 7 miesiecy. Powiększony prawy płat grasicy. Podejrzenie obecności smużasto-plamistych zageszczen zapalnych w polu nadprzeponowym prawego płuca. Poza tym serce i pluca rtg bez zmian...
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty