Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 3 , 9 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Staw ramienny: Pytania do specjalistów

Jak rozumieć ten wynik MRI stawu ramiennego prawego?

Mężczyzna lat 18, stan po dwukrotnej repozycji zwichnięcia stawu barkowego prawego. MRI stawu ramiennego prawego. Staw barkowo-obojczykowy bez zmian; głowa kości ramiennych o nierównych obrysach w zakresie guzka większego z drobnymi podkorowymi geodami w jego rzucie; panewka łopatka jednorodna bez... Mężczyzna lat 18, stan po dwukrotnej repozycji zwichnięcia stawu barkowego prawego. MRI stawu ramiennego prawego. Staw barkowo-obojczykowy bez zmian; głowa kości ramiennych o nierównych obrysach w zakresie guzka większego z drobnymi podkorowymi geodami w jego rzucie; panewka łopatka jednorodna bez cech ciasnoty podbarkowej; płyn w kaletce podbarkowo-podnaramiennej oraz pomiędzy więzadłem obrąbkowo-ramiennym górnym a ścięgnem głowy długiej mięśnia dwugłowego; ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego o zachowanej ciągłości ale podwyższonym sygnale od strony kaletkowej i stawowej; ścięgno mięśnia podłopatkowego, podgrzebieniowego i obłego mniejszego bez ewidentnych zmian, ścięgno głowy długiej mięśnia dwugłowego w prawidłowym położeniu z płynem w pochewce.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Proszę o interpretację wyniku rezonansu 54-latka

jak leczyć. Wynik rezonansu; W niewielkim stopniu zwiększona ilość płynu w jamie stawu ramiennego z poszerzeniem zachyłka podkrczego oraz w kaletce podbarkowo - naramiennej.Obszry wysokiego sygnału w obrębie przyczepu ścięgna mięśnia podłopatkowego biegnące wzdłuż ścięgna w obrębie brzuśca- uszkodzenie całkowite... jak leczyć. Wynik rezonansu; W niewielkim stopniu zwiększona ilość płynu w jamie stawu ramiennego z poszerzeniem zachyłka podkrczego oraz w kaletce podbarkowo - naramiennej.Obszry wysokiego sygnału w obrębie przyczepu ścięgna mięśnia podłopatkowego biegnące wzdłuż ścięgna w obrębie brzuśca- uszkodzenie całkowite Widoczny zachowany przebieg włókien zrastających się z torebką stawową i ich wspólny przyczep na guzku większym.W rzucie lokalizacji przyczepu mięśnia podłopatkowego w guzku mniejszym kości ramiennej widoczny obszar o wysokim sygnale PD fat sat oraz STIR- zmiana pourazowa ,(uraz awulsyjny).Ścięgno dłowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia spłaszczona na powierzchni guza mniejszego i częściowo przemieszczone ze zwiększeniem sygnału w odcinku wewnątrzstawowym- uszkodzenie częściowe. Poszerzenie pochewki ścięgna - średnica ok 14mm.Podejrzenie uszkodzenia części przedniej obrąbka stawowego.Obszary o wysokim sygnale w obrębie przyczepu ścięgna mięśnia podgrzebieniowego i w niewielkim stopniu w obrębie przyczepu mięśnia nadgrzebieniowego - uszkodzenie częściowe..Wyciągnięcie krawędzi powierzchni stawowych w stawie barkowo obojczykowym z obszarami obrzęku i martwicy podchrzęstnej - zmiany zwyrodnieniowej
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Dlaczego boli mnie staw ramienny?

Witam, Mam problem z bólem w przedniej okolicy stawu ramiennego. Występuje on w momencie jego przodozgięcia z rotacją zewnętrzną ramienia oraz w odwodzeniu również z rotacją zewnętrzną. Nasila się w momencie jednoczesnego zgięcia stawu łokciowego. Bólu nie ma natomiast podczas... Witam, Mam problem z bólem w przedniej okolicy stawu ramiennego. Występuje on w momencie jego przodozgięcia z rotacją zewnętrzną ramienia oraz w odwodzeniu również z rotacją zewnętrzną. Nasila się w momencie jednoczesnego zgięcia stawu łokciowego. Bólu nie ma natomiast podczas zgięcia i odwodzenia stawu ramiennego z rotacją wewnętrzną. Objawy zaczęły występować po jednym z treningów siłowych, nie odnotowałem żadnego nagłego bólu podczas wykonywania ćwiczeń - dolegliwości rozpoczęły się kilkadziesiąt minut po zakończonym treningu. Próbowałem samodzielnie dojść, które z ćwiczeń mogło spowodować taki stan, na myśl przychodzi mi ćwiczenie z hantlami - wznosy bokiem, które wykonywałem właśnie odwodząc ramię w lekkiej rotacji zewnętrznej. Niedawno również miałem taką samą sytuację ale nasilenie bólu było mniejsze i o dziwo minęło nagle po kolejnym treningu, na którym wykonywałem podciąganie na drążku podchwytem. Teraz ból trwa od trzech dni a jego nasilenie jest cały czas takie same. Moje pytanie brzmi : która ze struktur stawu ramiennego najprawdopodobniej uległa uszkodzeniu lub stanowi zapalnemu oraz w jaki sposób można zachowawczo leczyć takie uszkodzenie(ćwiczenia czy raczej odpoczynek)? Czy konieczna jest przerwa od ćwiczeń siłowych? Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co mówią te wyniki scyntygrafii kości?

Dzień dobry, Chciałabym prosić o interpretację wyniku badania scyntygrafi kości. Mama jest po mastektomi piersi z uwagi na guza. Minęło 4 lata od operacji, od tamtej pory zażywa leki hormonalne. Wynik badania: na scyntogramach kośćca obserwuje się obszary zwiększonego gromadzenia... Dzień dobry, Chciałabym prosić o interpretację wyniku badania scyntygrafi kości. Mama jest po mastektomi piersi z uwagi na guza. Minęło 4 lata od operacji, od tamtej pory zażywa leki hormonalne. Wynik badania: na scyntogramach kośćca obserwuje się obszary zwiększonego gromadzenia znacznika w rzucie twarzo-czaszki i stawów krzyzowo-biodrowych- zmiana podejrzana o meta. Poza tym podwyższone gromadzenie w rzucie stawów - szczególnie ramiennego prawego- jak i aktywne metabolicznie zmiany zwyrodnieniowe. Nie uwidoczniono innych ognisk zwiększonego gromadzenia znacznika w kośćcu. WN: Zmiana w rzucie prawego stawu krzyżowo biodrowego o podejrzanym charakterze. Zlecenia ponownego badania za 3-5miesiecy.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy konieczna jest operacja kości promieniowej?

W kwietniu 2019 r. na skutek upadku doznałam urazu kończyny górnej- złamanie kości promieniowej lewej z przemieszczeniem. Powikłanie po złamaniu zespół sudecka. Obecnie intensywna i nieustanna rehabilitacja. Od tego czasu towarzyszy ból i ograniczenie zakresu ruchów w barku co... W kwietniu 2019 r. na skutek upadku doznałam urazu kończyny górnej- złamanie kości promieniowej lewej z przemieszczeniem. Powikłanie po złamaniu zespół sudecka. Obecnie intensywna i nieustanna rehabilitacja. Od tego czasu towarzyszy ból i ograniczenie zakresu ruchów w barku co zostało przypisywane konsekwencji noszenia gipsu. Po wykonaniu RM stawu ramiennego uwidoczniono: niewielka ilosc płynu w kaletce podbarkowopodnaramiennej - cechy umiarkowanej ciesni podbarkowej nasilone obecnoscia płynu w kaletce podbarkowej - zmiany zwyrodnieniowe w stawie obojczykowo-barkowym z zapaleniem błony maziowej - osteofity stawu obojczykowo-barkowego modeluja brzusiec miesnia nadgrzebieniowego - szerokosc szpary stawowej prawidłowa - miesien naramienny prawidłowy - sciegno miesnia nadgrzebieniowego z uszkodzenie typu PASTA, czesciowe oderwanie sie sciegna po stronie stawowej od nie uszkodzonych peczków po stronie kaletkowej. Proszę o podpowiedź, jakie dalsze leczenie i czy wskazana jest interwencja chirurgiczna- operacja. Z góry Dziękuję pozdrawiam .
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Co oznacza wynik USG stawu barkowego u 24-latki?

INTERPRETACJA WYNIKOW MRI WYSOKOPOLOWEGO STAWU BARKOWEGO Z ARTROGRAFIA. Witam serdecznie. Bardzo proszę o interpretację ostatnio otrzymanych wyników. MRI stawu barkowego prawego w obrazach T2, Pd, T1 zależny w sekwencji FS, w 3 płaszczyznach. Dostawowo z dostępu tylnego podano 18ml, 2%... INTERPRETACJA WYNIKOW MRI WYSOKOPOLOWEGO STAWU BARKOWEGO Z ARTROGRAFIA. Witam serdecznie. Bardzo proszę o interpretację ostatnio otrzymanych wyników. MRI stawu barkowego prawego w obrazach T2, Pd, T1 zależny w sekwencji FS, w 3 płaszczyznach. Dostawowo z dostępu tylnego podano 18ml, 2% roztworu Clariscan bez powikłań. Na pograniczu połączenia SST i IST cechy uszkodzenia ścięgien od strony kaletki, niejednorodnie srodsciegniste zakontrastowanie obejmuje 50% grubości ściegna, ale uszkodzenie jest prawdopodobnie pełnej grubości sciegna, z uwagi na zakontrastowanie ze stawu kaletki podatkowej (warstwa kontrastu 3mm w Kaletce). Torbiel degeneracyjna głowy kości ramiennej podchrzestnie na poziomie przyczepu SST zakantrastowana. Obrąbek, panewka i powierzchnie stawowe stawu ramiennego bez uszkodzenia. Typ III przyczepu torebki do przedniego brzegu panewki w odległości 12 mam. Typ II płaski wyrostka barkowego Bez zmian w stawie Barkowo obojczykowym. Ścięgna mięśnia podlopatkowego bez cech uszkodzenia i obrzęku. Mięśnie stożka rotatorów bez cech zaniku. Kości o prawidłowym sygnale, torbielowate zmiany przy przyczepie IST, jak rozwojowa pozostałość po naczyniach.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak postępować przy złamaniu łopatki?

Witam mam wieloodlamowe poprzeczne zlamanie lopatki ponizej panewki stawu ramiennego z przemieszczeniem odlamow z widocznymi odczynami naprawczymi(badanie tomografem).Uraz powstal 5 tygodni temu.Co musze z tym robic gdzie sie udac.Ortopeda do ktorego poszedlem twierdzi ze sie zagoi trzeba czekac.Prosze o opinie.Dodam... Witam mam wieloodlamowe poprzeczne zlamanie lopatki ponizej panewki stawu ramiennego z przemieszczeniem odlamow z widocznymi odczynami naprawczymi(badanie tomografem).Uraz powstal 5 tygodni temu.Co musze z tym robic gdzie sie udac.Ortopeda do ktorego poszedlem twierdzi ze sie zagoi trzeba czekac.Prosze o opinie.Dodam ze slabiej ale jakos funkcjonuje mi ta lewa reka lecz wszystkiego nie moge zrobic
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy mogę wrócić do pracy w wojsku?

Witam,jestem żołnierzem u którego w Lipcu tego roku rozpoznano :Zespół Cieśni Podbarkowej Stawu Ramiennego Lewego (M75.8)Leczenie zastosowane to Artroskopia dekompresyjna przestrzeni podbarkowej (AOL,FOCH)Jestem aktualnie na zwolnieniu,przechodzę rechabilitację i mam pytanie czy to schorzenie wyklucza mnie z dalszej zawodowej służby wojskowej?Stwierdzono u mnie zamrożony bark .
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy ten obraz stawu to coś groźnego?

Mężczyzna lat 18, stan po dwukrotnej repozycji zwichnięcia stawu barkowego prawego. MRI stawu ramiennego prawego. Staw barkowo-obojczykowy bez zmian; głowa kości ramiennych o nierównych obrysach w zakresie guzka większego z drobnymi podkorowymi geodami w jego rzucie; panewka łopatka jednorodna bez... Mężczyzna lat 18, stan po dwukrotnej repozycji zwichnięcia stawu barkowego prawego. MRI stawu ramiennego prawego. Staw barkowo-obojczykowy bez zmian; głowa kości ramiennych o nierównych obrysach w zakresie guzka większego z drobnymi podkorowymi geodami w jego rzucie; panewka łopatka jednorodna bez cech ciasnoty podbarkowej; płyn w kaletce podbarkowo-podnaramiennej oraz pomiędzy więzadłem obrąbkowo-ramiennym górnym a ścięgnem głowy długiej mięśnia dwugłowego; ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego o zachowanej ciągłości ale podwyższonym sygnale od strony kaletkowej i stawowej; ścięgno mięśnia podłopatkowego, podgrzebieniowego i obłego mniejszego bez ewidentnych zmian, ścięgno głowy długiej mięśnia dwugłowego w prawidłowym położeniu z płynem w pochewce. Czy to może być coś groźnego ? jak postąpić w takim przypadku?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Co może oznaczać zaburzone czucie w okolicach barku?

Mam miejscowo zaburzone czucie w okolicach barku, wysoko na ramieniu z tyłu, w momencie gdy robię wymachy rąk (rozciągam je). Uczucie to ciężko jest opisać, nie jest to ani mrowienie, ani utrata czucia, gdybym musiała je jakoś określić to powiedziałabym,... Mam miejscowo zaburzone czucie w okolicach barku, wysoko na ramieniu z tyłu, w momencie gdy robię wymachy rąk (rozciągam je). Uczucie to ciężko jest opisać, nie jest to ani mrowienie, ani utrata czucia, gdybym musiała je jakoś określić to powiedziałabym, że daje ono wrażenie jakbym miała naklejkę w tym miejscu/coś przyklejone. Jest to obszar takiej plamy o długości ok. 5cm. Dolegliwość jak narazie pojawiała się tylko w momencie rozciąganie rąk/barków. Jestem tancerką vogue, co wiąże się licznymi nienaturalnymi pozycjami i nadwyrężaniem ruchomości w stawach ramiennych, więc mogłam sobie coś nieumysłnie uszkodzić w tańcu. Dolegliwość nie pojawiła się po wykoananiu konkretnej pozycji, natomiast odkryłam ją nagle na jedym treningu przy wykonywanij rutynowego roziągania. Mam zdiagnozowaną tężyczkę. Nie przyjmuję na stałe żadnych leków (poza suplementacją magnezu). Bardzo proszę o pomoc, niedługo jadę na zawody, nie chcę się uszkodzić, nie wiem na ile mogę sobie pozwolić i czy nie pogorszę sytuacji. Co powinnam zrobić, gdzie się udać, czy ten dyskomfort może ustąpić samoistnie?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Proszę o wyjaśnienie MR prawego stawu ramiennego 45-latka

Proszę o wyjaśnienie MR prawego stawu ramiennego Witam, prosze o wyjasnieniw MR prawego stawu ramiennego .Nie było żadnego urazu. Ilość płynu w stawie prawidłowa. Ślad płynu w klatce PODBARKOWEJ. ŚCIĘGNO m. nadgrzebieniiwego O zachowanej ciągłości, w obrębie ścięgna widoczne masywne... Proszę o wyjaśnienie MR prawego stawu ramiennego Witam, prosze o wyjasnieniw MR prawego stawu ramiennego .Nie było żadnego urazu. Ilość płynu w stawie prawidłowa. Ślad płynu w klatce PODBARKOWEJ. ŚCIĘGNO m. nadgrzebieniiwego O zachowanej ciągłości, w obrębie ścięgna widoczne masywne zwapnienia ciągnące się od miejsca przyczepy, na dł.ok 33 mm, obraz MR odpowiada wapniejącemu zapaleniu sciegna . Ścięgno m. Podłopatkowego o zachowanej ciągłości, o nieprawidłowym sygnale jak w zmianach zwyrodnieniowych. Ścięgno m. Podgrzebieniowego o zachowanej ciągłości, bez cech uszkodzenia. Odległość barkowo-ramienna 6,5mm Obrąbek stawowy w części górnej z cechami zmian zwyrodnieniowych. Ścięgno głowy długiej m. dwuglowego typowo położone o prawidłowym sygnale ilość płynu w pochewce tego ścięgna w normie. W zakresie objętym badaniem brak cech obrzęku śródkostnego. MR stawu lewego ramiennego: Ścięgno m. NADGRZEBIENIOWEGO o zachowanej ciągłości, w obrębie stopy przyczepu o nieprawidłowym sygnale jak w zmianach zwyrodnieniowych. Ścięgno głowy długiej m dwuglowego typowo położone o prawidłowym sygnale .nieznacznie zwiększona ilość płynu w pochewce tego ścięgna. Ż góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Gdzie udać się z tym bólem prawego barku?

Witam .Moja mam od prawie 2 lat męczy się z bólem barku prawego .Dziś po długich namowach zdecydowała o zrobienie USG tego schorzenia . Ma 80 lat .Oto tresć Ślad wysięku w pochewce ścięgna głowy długiej m. dwugłowego ramienia.Kaletka podbarkowo-pod... Witam .Moja mam od prawie 2 lat męczy się z bólem barku prawego .Dziś po długich namowach zdecydowała o zrobienie USG tego schorzenia . Ma 80 lat .Oto tresć Ślad wysięku w pochewce ścięgna głowy długiej m. dwugłowego ramienia.Kaletka podbarkowo-pod naramienna niewidoczna z wysiękiem bez przerostu błony maziowej.Ścięgna mięśni podłopatkowego nadgrzebieniowego ,podgrzebieniowego i obłego mniejszego z entezofitami.Nasilone zmiany zwyrodnieniowe guzków kośći ramiennej. Staw ramienno-obojczykowy zwyrodniały z masami wapiennymi śródstawowo Konflikt podbarkowy przy biernym odwodzeniu ramienia . Co mamie jest ido jakiego specjalisty udać sie by mamie ulżył w bólu . Dziękuję .
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Co myśleć o tym TK stawu ramiennego?

Drobne zaostrzenia zwyrodnieniowe w obrebie guzkow kosci ramiennej.przestrzen podbarkowa 5 mm .podwichniecie gorne glowy kosci ramiennej .zmiany zwyrodnieniowe w stawie barków obojczymowym.prosze o interpretację wyniku TK stawie ramiennego prawego
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Co oznacza wynik TK barku 67-latka?

Bardzo prosze o interpretacje badania TK barku prawego wyk.bez wzmocnienia kontrastowego warstwami 1,25 mm wykazuje: koniec barkowy obojczyka oraz wyrostek barkowy z obecnoscia zmian zwyrodnieniowo-przeciazeniowych w obrebie wiezozrostu barkowo-obojczykowego. Przylegle do konca barkowego obojczyka dwa okorowane ciala kostne 14mm i... Bardzo prosze o interpretacje badania TK barku prawego wyk.bez wzmocnienia kontrastowego warstwami 1,25 mm wykazuje: koniec barkowy obojczyka oraz wyrostek barkowy z obecnoscia zmian zwyrodnieniowo-przeciazeniowych w obrebie wiezozrostu barkowo-obojczykowego. Przylegle do konca barkowego obojczyka dwa okorowane ciala kostne 14mm i ok. 9 mm. w wymiarze poprzecznym- obraz KT dodatkowych jader kostnienia. Zmiany zwyrodnieniowe uwypuklaja tkanki miekkie barku. Nie stwierdza sie itotnej stenozy podbarkowej ? wymiar rzestrzeni podbarkowek to ok. 8mm. Polozenie glowy kosci ramiennej w stawie anatomicznym, drobne zmiany zwrodnieniowe i zwyrodnieniowe torbiele kostne w obrebie guzka wiekszego kosci ramiennej. Nie wykazano zmian osteolitycznych ani patologicznych odczynow okostnowych. Tkanki miekkie w zakresie czulosci badania KT bez wzmocnienia kontrastowego sa prawidlowe. Zwyrodnienie w stawie barkowo-obojczykowym. Dr. ortopeda skierowal do szpitala na operacje ale drugi lekara mnie nie przyjal na oddzial mowiac ze "to sie leczy a nie operuje" Bardzo prosze o opinie bo jestew w tej chwili w trakcie rechabilitacji, jest troszke lepiej ale guzek jest i nadal boli ( moze jednak lepiej bedzie zoperowac?) lat 76
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Co oznacza wynik MR ramienia u 50-latki?

Badanie MR stawu ramiennego prawego: W obrębie stopy przyczepu SST widoczny jest obszar obniżonej IS we wszystkich sekwencjach o wielkości 4*9mm, co w korelacji z dostarczonym obrazem RTG odpowiada zwapnieniu - cechy tendinitis calcarea. SSCT w części dystalnej na poziomie... Badanie MR stawu ramiennego prawego: W obrębie stopy przyczepu SST widoczny jest obszar obniżonej IS we wszystkich sekwencjach o wielkości 4*9mm, co w korelacji z dostarczonym obrazem RTG odpowiada zwapnieniu - cechy tendinitis calcarea. SSCT w części dystalnej na poziomie przyczepu do guzka mniejszego nieco pogrubiałe, o podwyższonej IS - cechy tendinopatii. W pozostałym zakresie ścięgna stożka rotatorów o zachowanej ciągłości, prawidłowej ciągłości sygnałów. LHBT prawidłowej lokalizacji bez ognisk o nieprawidłowej intensywności sygnałów. Ślad płynu w kaletce podkruczej. Obrąbek stawowy o prawidłowej intensywności ygnałów, zachowanej ciągłości.Drobna torbiel zwyrodnieniowa w obrębie guzka większego kości ramieniowej.Zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawu barkowo-obojczykowego z niewielkim modelowaniem przestrzeni podbarkowej. Wnioski: Tendinopatia ścięgna mięśnia podłopadkowego. Zwapnienie w obrębie stopy przyczepu ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego - cechy tendinitis calcarea. Moje pytania: Czy niewielkie modelowanie przestrzeni podbarkowej oznacza zespół ciasnoty podbarkowej? Czy koniecznya jest artroskopia? Czy można w inny sposób zlikwidować zwapnienie? A może wystarczy rehabilitacja?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Co oznacza wynik MR barku u 26-latki?

Dzień dobry Proszę o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego barku Wyrostek barkowy typu II. Prawidłowy staw barkowo-obojczykowy, bez stenozy podbarkowej. Dyskretna tylna projekcja głowy kości ramiennej względem wydrążenia stawowego łopatki. Nieznacznego stopnia tendinopatia ścięgna mięśnia podgrzbietowego, z nieznacznym podwyższeniem jego... Dzień dobry Proszę o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego barku Wyrostek barkowy typu II. Prawidłowy staw barkowo-obojczykowy, bez stenozy podbarkowej. Dyskretna tylna projekcja głowy kości ramiennej względem wydrążenia stawowego łopatki. Nieznacznego stopnia tendinopatia ścięgna mięśnia podgrzbietowego, z nieznacznym podwyższeniem jego sygnału i towarzyszącą drobną torbielą zwydrodnieniową pod przyczepem ścięgna do guzka większego kości ramiennej. Dyskretna tendionopatia ścięgna mięśnia nadgrzbietowego. Zachowane ścięgno mięśnia podłopatkowego. Ścięgno LHB bardzo słabo widoczne, nie można wykluczyć jego masywnego pęknięcia. Pęknięcie obrąvbka przedniego i przednio-dolnego, prawdopodobniej z przemieszczeniem niewielkiego , obwodowego fragmentu obrąbka, w obręb przedniej przestrzeni stawu ramienno-łopatkowego. Umiarkowanego stopnia zmiany zwyrodnieniowe obrąbka tylno-górnego, z nieznacznym pęknięciem pogranicza obrąbka i torebki tylnej, w tej okolicy, prawdopodobnie wtórne do wewnętrznego konfliktu tylnego. Prawidłowy syngał mięśni obręczy barkowej.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza wynik RTG stawu barkowego 68-latka?

Rtg stawu barkowego ap Obszar zwapien 4cmx2cm ok. szyjki chirurgicznej k. ramiennej-obraz moze odpowiadac enchondroma do roznicowania z ogniskiem pozawalowym szpiku . Zwezona szpara stawu lopatkowo-ramiennego w dolnym biegunie z niewielkimi zmianami wytworczymi na krawedzi panewki stawu, poza tym uklad kostny bez zmian
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Co oznacza wynik scyntygrafii kości 69-latki?

Dzień dobry, Chciałabym prosić o interpretację wyniku badania scyntygrafi kości. Mama jest po mastektomi piersi z uwagi na guza. Minęło 4 lata od operacji, od tamtej pory zażywa leki hormonalne. Wynik badania: na scyntogramach kośćca obserwuje się obszary zwiększonego gromadzenia... Dzień dobry, Chciałabym prosić o interpretację wyniku badania scyntygrafi kości. Mama jest po mastektomi piersi z uwagi na guza. Minęło 4 lata od operacji, od tamtej pory zażywa leki hormonalne. Wynik badania: na scyntogramach kośćca obserwuje się obszary zwiększonego gromadzenia znacznika w rzucie twarzo-czaszki i stawów krzyzowo-biodrowych- zmiana podejrzana o meta. Poza tym podwyższone gromadzenie w rzucie stawów - szczególnie ramiennego prawego- jak i aktywne metabolicznie zmiany zwyrodnieniowe. Nie uwidoczniono innych ognisk zwiększonego gromadzenia znacznika w kośćcu. WN: Zmiana w rzucie prawego stawu krzyżowo biodrowego o podejrzanym charakterze. Zlecenia ponownego badania za 3-5miesiecy.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak zinterpretować ten opis barku?

Dzień dobry. Jestem po artrokospii barku - szycie obrąbka stawowego. Diagnoza sprzed zabiegu- uszkodzenie obrąbka stawowego typu SLAP stopień II. Obecnie ból nasilający się podczas leżenia na barku, podczas ruchu, przy obciążeniach i w nocy. Uczucie uwierania w przedniej części... Dzień dobry. Jestem po artrokospii barku - szycie obrąbka stawowego. Diagnoza sprzed zabiegu- uszkodzenie obrąbka stawowego typu SLAP stopień II. Obecnie ból nasilający się podczas leżenia na barku, podczas ruchu, przy obciążeniach i w nocy. Uczucie uwierania w przedniej części barku oraz niestabilności łopatki. Opis badania rezonansem magnetycznym: zwiększonej ilości płynu w stawie ramiennym ani w kaletce podbarkowo-podnaramiennej nie stwierdza się. Na granicy ścięgien m. nadgrzebieniowego i podgrzebieniowego w okolicy ich przyczepu kostnego widoczne jest ogniskowe podwyższenie sygnału ścięgien oraz niewielka strefa zmian obrzękowych szpiku kości-obraz umiarkowanych zmian przeciążeniowych. Ścięgno m. obłego mniejszego i mięsień naramienny bez zmian. Ścięgno głowy długiej mięśnia 2-gł. ramienia prawidłowo położone w bruździe międzyguzkowej k. ramiennej, niepogrubiałe, o prawidłowym niskim sygnale. W okolicy przyczepu do guzka nadpanewkowego ścięgno nieco niejednorodne o nierównym zarysie - prawdopodobnie po zabiegowo. W części górnej obrąbek stawowy nie wykazuje uchwytnych patologii. Kilkumiejscowo widoczne są drobne bezsygnałowe ogniska z niewielką strefą artefaków w otoczeniu - prawdopodobnie kotwiczki mocujące. W przedniej części wydrążenia stawowego łopatki widoczne dwa kanały kostne - prawdopodobnie pozabiegowe. Zwraca uwagę nieprawidłowy obraz obrąbka przedniego który to ma odcinkowo zatarte zarysy, niejednorodny sygnał, jest trudny do oddzielenia od pogrubiałej torebki stawowej i więzadła obrąbkowo-ramiennego środkowego. Torebka stawu ramiennego pogrubiała co widoczne jest też w okolicy zachyłka pachowego. Proszę o interpretację.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Co sądzić mam o takim opisie rezonansu?

Dzień dobry Mam pytanie jak postępować po takim opisie z rezonansu; ROZPOZNANIE SKRĘCENIE STAWU RAMIENNEGO W BABANIU UWIDOCZNIONO LINIJNE PĘKNIĘCIE ŚCIĘGNA MIĘŚNIA NADGRZBIETOWEGO OD STRONY STAWOWEJ NIE PRZEKRACZAJĄVEJ CAŁEJ DŁUGOŚCI. ŚLAD PŁYNU W KALETCE PODBARKOWJ Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ bo usłyszałem różne wersje lekarzy chcę się upewnić że postępie właściwie
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk
Patronaty