Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 6 , 6 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Urazy głowy: Pytania do specjalistów

Co znaczą zawroty głowy po uderzeniu?

Wczoraj wieczorem chcac podniesc dziecko z kocyka uderzylam głowa o kant szafki (miejwiecej środek głowy z prawej strony )mąż szybko podał mi.coś z zamrażarki sprawdzając czy nie ma przecięcia .Niema rany ani guza ani siniaka .Nie straciłam przytomnośći .Jedyne co... Wczoraj wieczorem chcac podniesc dziecko z kocyka uderzylam głowa o kant szafki (miejwiecej środek głowy z prawej strony )mąż szybko podał mi.coś z zamrażarki sprawdzając czy nie ma przecięcia .Niema rany ani guza ani siniaka .Nie straciłam przytomnośći .Jedyne co to bardzo się przestraszylam dodam że choruje Na nerwicę lękowa i migrene z aurą .cała noc Nie mogłam spać czulam lęk .Z rana odczuwać zaczęłam lekki ból w miejscu uderzenia tak jakby skóra głowy mnie bolała jakby była naciagnieta.Delikatne zawroty głowy choć niewiem czy to zawroty .czy te objawy są normalne jak długo mogą się utrzymywać czy konieczna jest wizyta u lekarza?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Co oznacza opuchlizna głowy po wypadku?

Mam 23 lata w 09.07.17 miałem wypadek dokładnie nie pamietam co sie stało ale na wskutek którego doznałem poważnego urazu głowy zostałem poddany operacji odbarczenie krwiaka byłem tydzień w śpiączce i krwiak powrócił wiec druga operacja odbarczenie i usuniecie kawałka... Mam 23 lata w 09.07.17 miałem wypadek dokładnie nie pamietam co sie stało ale na wskutek którego doznałem poważnego urazu głowy zostałem poddany operacji odbarczenie krwiaka byłem tydzień w śpiączce i krwiak powrócił wiec druga operacja odbarczenie i usuniecie kawałka czaszki dochodziłem chwile do zdrowia i miałem 01.03.18 rekonstrukcje czaszki do dziś utrzymuje sie dość spora opuchlizna czy ona zajdzie z czasem czy mozozw to być cos poważniejszego w środę zciagam szwy zapytam lekarza ale chciałbym wiedzieć czy mam się martwič??
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Dlaczego czuję szumy w głowie i pisk w uszach po urazie głowy?

Witam. Mam 20 lat, po upadku na tył głowy miałem robiona tomografie i wyladawalem w szpitalu, wykryto krwiaka mózgu (3mm) i peknieta czaszkę. Po 8 dniach wyszedłem ale po jakimś tygodniu po wyjściu napilem się alkoholu na imprezie, po... Witam. Mam 20 lat, po upadku na tył głowy miałem robiona tomografie i wyladawalem w szpitalu, wykryto krwiaka mózgu (3mm) i peknieta czaszkę. Po 8 dniach wyszedłem ale po jakimś tygodniu po wyjściu napilem się alkoholu na imprezie, po paru dniach odczuwam jakieś szumy w głowie, nie umiem tego opisać i pisk w uszach. Dodam, że po upadku mam wrażenie, że mój wech bardzo się pogorszyl i mam kłopoty z pamięcią. Zaczynam się martwić, co robić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko

Czy powinnam udać się na prześwietlenie po urazie głowy?

Witam, podczas schylania się razem z drugą osobą zderzyliśmy się, przez co doznałam silnego bólu kości nosowej a przede wszystkim był słyszany głośny trzask. Nos nie jest opuchnięty, nie krwawi, z zewnątrz jest zaczerwienione miejsce uderzenia. Pod palcem czuję ból... Witam, podczas schylania się razem z drugą osobą zderzyliśmy się, przez co doznałam silnego bólu kości nosowej a przede wszystkim był słyszany głośny trzask. Nos nie jest opuchnięty, nie krwawi, z zewnątrz jest zaczerwienione miejsce uderzenia. Pod palcem czuję ból i chyba lekką ruchomość, a także słyszę strzykanie. W każdym razie, poza wymienionymi, nos nie jest w porządku i to jest pewne. Czy powinnam udać się na prześwietlenie czy to może nie być aż tak poważne? Martwi mnie ten trzask w momencie uderzenia.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski
Mgr Irena Mielnik - Madej
Mgr Irena Mielnik - Madej

Jak długo mogą utrzymywać się objawy urazu głowy?

Ile czasu mogą utrzymywać się objawy po urazie głowy, wracałem z imprezy i zaliczyłem glebę uderzając głową o coś (nie wiem o co bo film urwał mi się już dużo wcześniej) po 3 dniach poszedłem na sor bo nie czułem... Ile czasu mogą utrzymywać się objawy po urazie głowy, wracałem z imprezy i zaliczyłem glebę uderzając głową o coś (nie wiem o co bo film urwał mi się już dużo wcześniej) po 3 dniach poszedłem na sor bo nie czułem się najlepiej ale nie tragicznie, tomografia głowy nic nie wykazała, czuję się czasem dziwnie na głowie, nudności już przeszły. Póki co leżę w domu i staram się odpoczywać ale zastanawiam się kiedy to dziwne uczucie w głowie przejdzie..
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko

Czy to normalne objawy po urazie głowy?

Witam, dwa dni temu uderzylam sie w glowe zjezdzajac na snowboard. Nie stracilam przytomnosci choc ostro zakrecilo mi sie w glowie i nie moglam sie podniesc przez krotka chwile. Dzien pozniej mialam zawroty glowy, wymioty i moje oko zaczelo tak... Witam, dwa dni temu uderzylam sie w glowe zjezdzajac na snowboard. Nie stracilam przytomnosci choc ostro zakrecilo mi sie w glowie i nie moglam sie podniesc przez krotka chwile. Dzien pozniej mialam zawroty glowy, wymioty i moje oko zaczelo tak dzownie drgac. Caly czas czuje lekki bol w miejscu w ktorym sie uderzylam i chce mi sie caly czas spac. Biore tabletki na glowe ale bol w miejscu uderzenia nie ustepuje. Czy to jest cos powaznego czy to normalne po urazie glowy?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko

Czy uraz głowy może objawiać się nawet 1,5 roku po wypadku?

Czy uraz głowy może objawiać się nawet 1,5 roku po wypadku ? A 2016 roku w wakacje uległam wypadkowi podczas którego uderzyłam się mocno w tył głowy tracąc przy tym na chwilę przytomność. Teraz odczuwam bardzo silne bóle głowy podczas... Czy uraz głowy może objawiać się nawet 1,5 roku po wypadku ? A 2016 roku w wakacje uległam wypadkowi podczas którego uderzyłam się mocno w tył głowy tracąc przy tym na chwilę przytomność. Teraz odczuwam bardzo silne bóle głowy podczas kaszlu, kichania itd Często występuje ten ból samoczynnie, jest on silny czasem krótkotrwały a czasem trwa dłużej. Od jakiegoś czasu występują czasem zawroty głowy, podwyższona temperatura oraz nudności. Uderzenie to było w prawą tylną stronę głowy i od jakiegos tygodnia odczuwam także ból prawego ucha oraz ból oka podczas poruszania gałką oczną. Czy mogą być to dolegorliwości związane z tym urazem ?
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Magdalena Nowaczewska
Dr n. med. Magdalena Nowaczewska
Mgr Irena Mielnik - Madej
Mgr Irena Mielnik - Madej

Czy pękniecie naczynka w oku u osoby po wypadku jest groźne?

maż miał uraz glowy,skonczyłosię na szyciu.dzisiaj pekło naczynko w oku a nie chce do lekarza czy to coś poważnego
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Rafał Jędrzejczyk
Lek. Rafał Jędrzejczyk

Czy tak właśnie wygląda udar mózgu?

Witam serdecznie. Chcę zaciągnąć porady ponieważ czuje niepokój. Otóż chodzi i dziwne zajścia. Nagły przeszywający ból na głowie, tak jakby nerw zwariował i chwilowe odrętwienie na głowie w miejscu bólu, twarzy, języka i delikatnie na karku. Odrętwienie trwało kilka-kilkanaście... Witam serdecznie. Chcę zaciągnąć porady ponieważ czuje niepokój. Otóż chodzi i dziwne zajścia. Nagły przeszywający ból na głowie, tak jakby nerw zwariował i chwilowe odrętwienie na głowie w miejscu bólu, twarzy, języka i delikatnie na karku. Odrętwienie trwało kilka-kilkanaście minut. Ból naprawdę był silny, trwało to ułamek sekundy (to uczucie "zwariowanego nerwu". Miałem coś takiego 2-3 razy w ściśle określonych warunkach tj. nagłe przejście z pozycji siedzącej do stojące z jednoczesnym kichnięciem przez co głowa w momencie zmiany pozycji była ustawiona w sposób nienaturalny i dość "napięty". Kilka razy w życiu miałem też coś podobnego, ale bez drętwienia twarzy tj. ten przeszywający ból na głowie, tyle że bez drętwienia twarzy, uczucie drętwienia było tylko w miejscu bólu, było minimalne i trwało kilkadziesiąt sekund do paru minut. I za każdym razem w sytuacjach gdy wykonałem szybki i nienaturalny ruch głową, wszelkie ścięgna itp zapewne napięte. Jako ciekawostkę dodam iż kilka miesięcy miałem taką sytuację : Siedziałem, po czym szybko wstałem i w momencie prostowania (byłem w 60%) kichnąłem i powaliło mnie na ziemie. W momencie kichnięcia wyskoczył mi dysk po czym spędziłem ponad tydzień w łóżku nie mogąc nawet wstać (lekarz; wizyta domowa). Podczas każdego kichnięcia przeważnie całe moje ciało pracuje, napina się. Generalnie czuję się dobrze, nigdy nie chorowałem na nic poważnego, uprawiam sport (kalistenika), raczej zdrowo się odżywiam (utrzymuję równowagę węgli, protein, tłuszczy, witamin i innych makroelementów, regularnie spożywam kwasy omega-3 z pozywienia), narkotyków nie ruszam, palę tylko marihuanę która nie może mieć żadnego wpływu na moje objawy, alkoholu niemal 0 (jestem abstynentem w 95%), z inteligencją wszystko w porządku, mam pracę umysłową. (może to ważne : nie miałem mocnych urazów głowy, wstrząsów mózgu, nie bije się) Szukając informacji w internecie naczytałem się o udarach mózgu... Czy jest to możliwe abym miał udary ? Mam 28 lat i mimo, że czuję się doskonale, boję się :/ Proszę powiedzcie co to może być ? Czy tak właśnie wygląda udar mózgu ? Czy powinienem zrobić RTG? Czy jeśli zrobię RTG to na zdjęciach było by widać ewentualny udar?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko

Czy nie należy zaczynać rehabilitacji po wylewie?

Witam Moja mama ma 80 lat miała tydzień temu wylew krwotoczny po tygodniu lekarz powiedział ze jeśli krew się nie wchlonela to nie mogą zacząć rehabilitacji ponieważ nie może się wysilać i żeby przygotować się do zabrania mamy ze szpitala .
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co mogło wpłynąć na podekscytowanie dziecka?

chłopiec 4 lata i 4 miesiące - badanie wykonano z powodu wcześniejszych częstych urazów głowy. Badanie wykonano w czuwaniu dziecka.Zapis zróżnicowany przestrzennie.Czynność podstawowa obustronnie widoczna pod postacią fal theta 5-6 Hzo amp. do 120 uV symetryczny i synchroniczny w homologicznych... chłopiec 4 lata i 4 miesiące - badanie wykonano z powodu wcześniejszych częstych urazów głowy. Badanie wykonano w czuwaniu dziecka.Zapis zróżnicowany przestrzennie.Czynność podstawowa obustronnie widoczna pod postacią fal theta 5-6 Hzo amp. do 120 uV symetryczny i synchroniczny w homologicznych okolicach odpowiednia dla wieku. W okolicy czołowo - centralnej fale szybkie beta. HW , FS bez wpływu na zapis. RZ obecna. W skroniach pojedyncze fale ostre z wolna fale ostre do 100 uV. Zapis nieprawidłowy.Bardzo proszę o interpretacje. Za grzeczne zachowanie podczas badania dziecko miało obiecaną ważną dla niego nagrodę, co mogło wpłynąć na podekscytowanie dziecka.

Jak pomóc osobie po uderzeniu w bok głowy?

Witam mój chłopak dzisiaj rano uderzył się o lawe szklana w bok głowy był pod wpływem alkoholu teraz boli to głowa i mówi że ma mdłości co robić ? Jechać do lekarza ? On nie chce czy poczeka do rana
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski
Mgr Irena Mielnik - Madej
Mgr Irena Mielnik - Madej

Czy możliwy był uraz głowy u dziecka?

Synek ma 2,5 roku, ponad tydzień temu poślizgnął się i uderzył tyłem główki w taką metalową kratkę. Na głowie miał czapkę i kaptur, nie stracił przytomności, źrenice reagują prawidłowo. Teraz tylko dwa dni gorączkował. Ciągle zastanawiam się czy nie doznał... Synek ma 2,5 roku, ponad tydzień temu poślizgnął się i uderzył tyłem główki w taką metalową kratkę. Na głowie miał czapkę i kaptur, nie stracił przytomności, źrenice reagują prawidłowo. Teraz tylko dwa dni gorączkował. Ciągle zastanawiam się czy nie doznał jakiegoś urazu głowy. Czy czapka i kaptur trochę ochroniły głowę ?

Czy mogę mieć krwiaka, stłuczenie mózgu, pękniętą czaszkę?

Chciałbym zapytać. 5 dni temu mocno uderzyłem tyłem głowy o kaloryfer. Po upadku byłem przestraszony, ale w pełni świadomy co się stało, nie straciłem przytomności. Wszystko dobrze pamiętam. Od razu poszedłem do łazienki, ogoliłem włosy. Przez ok, 20 min.... Chciałbym zapytać. 5 dni temu mocno uderzyłem tyłem głowy o kaloryfer. Po upadku byłem przestraszony, ale w pełni świadomy co się stało, nie straciłem przytomności. Wszystko dobrze pamiętam. Od razu poszedłem do łazienki, ogoliłem włosy. Przez ok, 20 min. leciała krew, przykładałem opatrunkiem. Nie pojechałem z tym na pogotowie. Rana głowy cięta o długości ok. 3cm. Co dziwne do dziś głowa mnie nie boli, tzn, boli trochę w miejscu zranienia, gdy naciskam. Bez dotykania nie boli. Od wczoraj mam trochę tak, że przy dynamicznych ruchach głową czują tą głowę, nie są to jeszcze zawroty, ale dziwnie się czuję, jak poleżę to mi się poprawia. Dużo czytam na temat urazów głowy i o objawach. Źrenice mam równe, reagują na światło, palcem dotykam nosa, normalnie sprawnie chodzę itp. Mam wrażenie, że od tego czytania robi mi się słabo. Czy mogę mieć krwiaka? stłuczenie mózgu? pękniętą czaszkę? ucisk mózgu? wstrząs mózgu? jeśli nie boli mnie głowa? Po 2 dniach od uderzenia obejrzał mnie internista, nic nie zauważył niepokojącego. Czy powinienem zgłosić się na izbę przyjęć? zrobić tomografię głowy? Mariusz, lat 35
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko

Co znaczy tępy ból prawej strony głowy po urazie?

Dzień Dobry Wczoraj na nartach przy dość sporej prędkości wywróciłem się na lodzie i uderzyłem się głową w lód (miałem kask). Dzisiaj cały dzień mam tępy ból prawej strony głowy (lekki do umiarkowanego) oraz dośc mocny przy poruszaniu głową ból... Dzień Dobry Wczoraj na nartach przy dość sporej prędkości wywróciłem się na lodzie i uderzyłem się głową w lód (miałem kask). Dzisiaj cały dzień mam tępy ból prawej strony głowy (lekki do umiarkowanego) oraz dośc mocny przy poruszaniu głową ból mięsni szyi. Szuje się lekko skołowany. Niewiem czy poczekać, iśc do lekarza POZ czy na SOR.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko

Czy zawroty głowy mają związek z urazem?

Witam, w czwartek minie 2 tygodnie jak mój mąż doznał urazu głowy (upadek na snowboardzie), stwierdzono wstrząs mózgu, badanie TK bez zmian. Do dnia dzisiejszego u męża występują delikatne zawroty głowy i czasami mdłości. Czy to normalne? Jak długo taki stan może się utrzymywać?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Magdalena Nowaczewska
Dr n. med. Magdalena Nowaczewska

Co robić po silnym urazie głowy?

Witam, Chciałbym rozwiać moje obawy lub umocnić moje działania zapobiegające powaznym problemom z głową . Otóż w 23.12.17 zostałem pobity, a dzien pozniej wymiotowałem raczej przez głowe. duzy uraz na czole, masa krwi. pojechałem do szpitala z tym ,... Witam, Chciałbym rozwiać moje obawy lub umocnić moje działania zapobiegające powaznym problemom z głową . Otóż w 23.12.17 zostałem pobity, a dzien pozniej wymiotowałem raczej przez głowe. duzy uraz na czole, masa krwi. pojechałem do szpitala z tym , zrobiono mi badania tk głowy, i nic nie znaleziono w mózgu oraz czaszce . ale przez wymioty ( tylko raz nastepnego dnia) i ból oczu przez 2 dni na widok swiatła , lekarz stwierdził ze mogłem doznać lekkiego wstrząsu mózgu, minął juz miesiac a ja mam dalej odczuwalne wieksze cisnienie w głowie, odczuwam takze napięciowe bóle czaszki czasem nosa tez. i chciałem się spytac czy jest możliwe aby konsekwencje tego były powazniejsze? głownie rozchodzi mi sie o wylew .
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko

Co dalej po urazie głowy?

10 dni temu doznałam urazu głowy (okolice kości policzkowej). Miałam wykonane TK i RTG po urazie. Nie było krwawienia i złamania. Bóle się utrzymują. W oku czasem odczuwam napieranie, dodatkowo kilka razy dziennie tracę na 2-3 s "ostrość" w tym... 10 dni temu doznałam urazu głowy (okolice kości policzkowej). Miałam wykonane TK i RTG po urazie. Nie było krwawienia i złamania. Bóle się utrzymują. W oku czasem odczuwam napieranie, dodatkowo kilka razy dziennie tracę na 2-3 s "ostrość" w tym oku. Dziś doszły szumy w uchu. Uraz jak i dolegliwości z uchem i okiem są po prawej stronie. Czy mimo prawidłowego TK coś może być nie tak? Może przejdzie samo?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Magdalena Nowaczewska
Dr n. med. Magdalena Nowaczewska

Kiedy minie złe samopoczucie i uczucie dezinformacji?

4.02.2018r będąc mocno pod wpływem alkoholu doznałem urazu głowy, zdarzenia nie pamiętam - film urwał mi się już dużo wcześniej, po 3 dniach od urazu wylądowałem na SOR, złe samopoczucie, lekka dezorientacja, nudności bez wymiotów, TK zrobione nic nie wykryło,... 4.02.2018r będąc mocno pod wpływem alkoholu doznałem urazu głowy, zdarzenia nie pamiętam - film urwał mi się już dużo wcześniej, po 3 dniach od urazu wylądowałem na SOR, złe samopoczucie, lekka dezorientacja, nudności bez wymiotów, TK zrobione nic nie wykryło, po 8 dniach od urazy zrobiłem EEG - wyszło bardzo dobrze, po 9 dniach wizyta u neurologa, stwierdził że prawdopodobnie doszło do wstrząśnienia mózgu I stopnia, przepisano leki Milgamma 100 i Cavinton Forte 10mg, dzisiaj tj. 15.02.2018 dalej czuję lekką dezorientację, nie ciągle, zazwyczaj do południa czuję się dobrze, dopiero koło południa zaczynam się czuć tak dziwnie, lekarz mówił że za kilka dni powinno być lepiej, proszę o opinie innego lekarza z pytaniem kiedy to może przejść. Dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko

Jak inaczej nazywa się wstrząs mózgu?

Dzień dobry. Mam zapytanie odnośnie urazu głowy.Czy wstrząs mózgu możemy nazwać inaczej stłuczeniem głowy? Czy może jest to inny uraz, pod inną jednostką chorobową?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Magdalena Nowaczewska
Dr n. med. Magdalena Nowaczewska
Patronaty