Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 4 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zespół rakowiaka: Pytania do specjalistów

Rumień czerwony a objawy rakowiaka

Mam wszystkie objawy rakowiaka,kwestia zlokalizowania go,dopiero idę do szpitala,zwykłego pzoz.(12,2014 cgA,nse,acth,kortyzol-są bliziutko niższej granicy,także cea,ca19,9,za125,czy gdy pojawił się rumień intensywny,po stresie,wysiłku(twarz,szyja),to guz jest zaawansowany?i że napewno są przerzuty?mam naczyniak jamisty wątroby tk.01,2013r.(8/14mm).usg 06,2014 i 11,2014 nic nie wykazało.ten rumień czerwony to objaw bardzo zaawansowanej choroby?(wzdęcia,luźne stolce,ból nadbrzusza,zawroty głowy
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski

Objawy rakowiaka przewodu pokarmowego spowodowane wydzielaniem przez niego hormonów

Witam serdecznie. Czy objawy rakowiaka przewodu pokarmowego spowodowane nie samym guzem ale wydzielaniem przez niego hormonów występują, dopiero kiedy guz rozprzestrzeni sie do watroby w formie przerzutów, czy wcześniej?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Stawski
Lek. Tomasz Stawski

Podejrzenie rakowiaka i brak przerzutów

Witam serdecznie. Czy skoro przy podejrzeniu rakowiaka i objawach, które mogą go sugerować typu uderzenia gorąca i skoki ciśnienia dokładnie mnie przebadano poza jelitem cienkim to zważywszy na fakt, ze rakowiak jelita cienkiego daje tego typu objawy przy przerzutach w... Witam serdecznie. Czy skoro przy podejrzeniu rakowiaka i objawach, które mogą go sugerować typu uderzenia gorąca i skoki ciśnienia dokładnie mnie przebadano poza jelitem cienkim to zważywszy na fakt, ze rakowiak jelita cienkiego daje tego typu objawy przy przerzutach w wątrobie, a moja wątroba nie ma zmian ogniskowych w MRI to mogę przyjąć, ze moje objawy nie sa spowodowane rakowiakiem?
odpowiada 1 ekspert:
 Aleksander Ropielewski
Aleksander Ropielewski

Brak zmian wskazujących wzmożoną ekspresję receptorów

Od ponad 2lat mam rozne objawy rakowiaka.na dzis wszystkie mozliwe.do tej pory rozne badania rk.mr.markery nic niewykazaly.na szczescie. Dzis odebralam wynik PET CT.calego ciala za pomova analogow somatostatyny.od poziomu glowy do 1/3 kosci udowych.WNIOSKI: w badaniu nie uwidoczniono zmian wskazujacych... Od ponad 2lat mam rozne objawy rakowiaka.na dzis wszystkie mozliwe.do tej pory rozne badania rk.mr.markery nic niewykazaly.na szczescie. Dzis odebralam wynik PET CT.calego ciala za pomova analogow somatostatyny.od poziomu glowy do 1/3 kosci udowych.WNIOSKI: w badaniu nie uwidoczniono zmian wskazujacych wzmozona ekspresje receptorow somatost.typowa dla guzow net.. Comi jest w takim razie? I czy na PetCt z galem widac inne guzy np.torbiel.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Co oznacza wynik badania 5HIO 7,48?

badanie 5HIO wyszło 7 ,48 norma 2-6 czy to rakowiak?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Podejrzenie rakowiaka a dobowa zbiórka moczu

Miałam robione badanie dobową zbiórkę moczu na kwas 5-hydroksyindolooctowy i mam podwyższony 7,41 w rozpoznaniu lekarz napisał podejrzenie zespołu rakowiaka czy to oznacza że mam raka
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Podejrzenie rakowiaka a badania kontrolne

Objawy:rumien twarz.dekold o stalej porze od 1.5roku. Od 3lat nawracajace bolebrzucha.biegunki. bole miesni.kosci od roku.doszlo pieczenie oczu.zawroty glowy. Ja uwazam.ze to rakowiak. 9.2015-cgA.kwas 5-Ohindolooctowy.acth.kortyzol w normie. 12.2015-rm watroby z kontrastem.wynik-bez przezutow. 02.2016-powtorka w\w... Objawy:rumien twarz.dekold o stalej porze od 1.5roku. Od 3lat nawracajace bolebrzucha.biegunki. bole miesni.kosci od roku.doszlo pieczenie oczu.zawroty glowy. Ja uwazam.ze to rakowiak. 9.2015-cgA.kwas 5-Ohindolooctowy.acth.kortyzol w normie. 12.2015-rm watroby z kontrastem.wynik-bez przezutow. 02.2016-powtorka w\w badan-w normie.lekarze nie potwierdzaja rakowiaka. Co mi jest w takim razie.czuje sie b.zle. 2razy zemdlalam ostatnio. Kiedy lekarz podejmie decyzje o Pet?czy na podst objawow moz
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Piotr Sawicki
Dr n. med. Piotr Sawicki

Zespół rakowiaka a RF mikroigłowa

Dotyczy: RF mikroiglowej po przebytym rakowiaku. W 2004 roku przeszłam operacje usuniecia gornego plata pluca lewego z powodu rakowiaka atypowego. Przez 10 lat po operacji bylam pod kontrola Instytutu w Gliwicach. Od 1,5 roku z uwagi na dobre wyniki w... Dotyczy: RF mikroiglowej po przebytym rakowiaku. W 2004 roku przeszłam operacje usuniecia gornego plata pluca lewego z powodu rakowiaka atypowego. Przez 10 lat po operacji bylam pod kontrola Instytutu w Gliwicach. Od 1,5 roku z uwagi na dobre wyniki w okresie kontroli zostałam odeslana do Czestochowy gdzie mieszkam. Chcialabym zrobić zabieg radiofrekwencji mikroiglowej na ujędrnienie skory brzucha i ud. Czy w moim przypadku nie ma przeciwwskazan ? A jeśli są ,to może choc zab. HIFU ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski

Objawy rakowiaka a zlecenie badania PET

Od ok roku.z przerwami np tydzien.mam rumien na twarzy.szyi.dekolcie.o stalych porach dnia.bole stawow.miesni.pieczenie oczu zawroty glowy. kwas 5-hiaa. Chromogr.a. sa w normie.i inne robione na oddzi.endokryn tez.lekarze uwazaja.ze to nie jest rakowiak.z uwagi na wyniki.i niechca zlecic pet'a. ale... Od ok roku.z przerwami np tydzien.mam rumien na twarzy.szyi.dekolcie.o stalych porach dnia.bole stawow.miesni.pieczenie oczu zawroty glowy. kwas 5-hiaa. Chromogr.a. sa w normie.i inne robione na oddzi.endokryn tez.lekarze uwazaja.ze to nie jest rakowiak.z uwagi na wyniki.i niechca zlecic pet'a. ale objawy wskazuja na te chorobe.kwas 5-hiaa robilem po szpitalu tez prywatnie i wynik jest podwyzszony.na to endokryn zlecil tylko rm watroby.czy niema przezutow.dlaczego nie zlecil pet?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski

Podejrzenie zespołu rakowiaka jelita cienkiego

Witam. Lekarz podejrzewa u mnie rakowiaka w jelicie cienkim. Przechodzę badania mające wykluczyć lub potwierdzić rozpoznanie. Mam pewne objawy mogące sugerować tzw. zespół rakowiaka ale badania TK jamy brzusznej z kontrastem nie wykazało przerzutów w watrobie i przestrzeni zaotrzewnowej a... Witam. Lekarz podejrzewa u mnie rakowiaka w jelicie cienkim. Przechodzę badania mające wykluczyć lub potwierdzić rozpoznanie. Mam pewne objawy mogące sugerować tzw. zespół rakowiaka ale badania TK jamy brzusznej z kontrastem nie wykazało przerzutów w watrobie i przestrzeni zaotrzewnowej a podobno tylko one powodują wspomniany syndrom rakowiaka i charakterystyczne dla niego objawy. Czy to prawda, czy brak zmian w watrobie rzeczywiscie wyklucza występowanie syndromu rakowiaka?
odpowiada 1 ekspert:
Prof. dr hab. Jarosław Leszczyszyn
Prof. dr hab. Jarosław Leszczyszyn

Co oznacza ten wynik polipa żołądka Net G1?

Mam pytanie, zdiagnozowano z wycinka polip żołądka Net G1. Polip wielkość 5-6mm. Będzie usunięty pentlom gastroskopia. Czy po wycięcie mina objawy zespółu rakowiaka
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Wzdęcia, biegunki, rumień twarzy, bóle kostno-stawowe, zawroty głowy i kołatanie serca a możliowość rakowiaka

Od 3lat wzdecia.bole w tzw dolku.nadbrzusze.ale i caly.biegunki.2lata rumien twarz.szyja.bole kostno-stawowe.od 5m-cy wszystko przewlekle zawroty glowy.kolatania serca.rumien bordowy.blednie ale nieznika.twarz goraca.jestem zmeczona.cisnienie ok.czy mam objawy rakowiaka?bo mnie na to wyglada.czekam na wyniki lab w tym kierunku.niemam dusznosci.potow.ale ten rumien i inne dolegliwosci.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski

Zawroty głowy a rakowiak

Witam mam 24 lata od 2 lat mam zawroty głowy żaden lekarz nie wie co jest ich przyczyną endokrynolog zalecił badanie kwasu 5-hydroksyindolooctowego w dzm i wynik wyszedł 7,41 przy normie do 6 powiedział że podejrzewa zespół rakowiaka dodam że... Witam mam 24 lata od 2 lat mam zawroty głowy żaden lekarz nie wie co jest ich przyczyną endokrynolog zalecił badanie kwasu 5-hydroksyindolooctowego w dzm i wynik wyszedł 7,41 przy normie do 6 powiedział że podejrzewa zespół rakowiaka dodam że oblewają mnie czasem poty mam uczucie gorąca stale zaczerwienione policzki dość często boli mnie brzuch robiłam rtg płuc usg brzucha i tarczycy i wyszło dobrze jakie badania muszę zrobić żeby ustalić czy mam rakowiaka i co to za choroba czy mam się bać.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Badanie chromatoniny a rakowiaki

Witam mam pytanie dotyczące rakowiaka czy można go wykluczyć lub potwierdzić badaniem chromatoniny A jak wygląda to badanie i czy trzeba się przed nim jakoś specjalnie przygotowywać np. dietą czy unikaniem wysiłku. Dziękuję za odpowiedź.

Co znaczą objawy zespołu rakowiaka, takie jak napadowe zaczerwienienie twarzy?

Czy objawy zespołu rakowiaka takie jak napadowe zaczerwienienie twarzy, ze zwyżkami ciśnienia tętniczego i pulsu mogą się pojawić gdy przeżuty do wątroby nie są jeszcze obecne?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski
Patronaty