Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 2 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rumień trwały: Pytania do specjalistów

Czy laser Cutera Excel V podczas usuwania rumienia może usunąć także zarost?

Witam. Czy laser Cutera Excel V podczas usuwania rumienia może usunąć także zarost? Wiem, że jest to obecnie najnowszy i najlepszy laser do zmian naczyniowych. Czy jest jakaś szansa usunięcia rumienia całkowicie? Czy jest jakaś szansa, że ten rumień już nie powróci?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Robert Jan Chmielewski
Lek. Robert Jan Chmielewski

Rumień czerwony a objawy rakowiaka

Mam wszystkie objawy rakowiaka,kwestia zlokalizowania go,dopiero idę do szpitala,zwykłego pzoz.(12,2014 cgA,nse,acth,kortyzol-są bliziutko niższej granicy,także cea,ca19,9,za125,czy gdy pojawił się rumień intensywny,po stresie,wysiłku(twarz,szyja),to guz jest zaawansowany?i że napewno są przerzuty?mam naczyniak jamisty wątroby tk.01,2013r.(8/14mm).usg 06,2014 i 11,2014 nic nie wykazało.ten rumień czerwony to objaw bardzo zaawansowanej choroby?(wzdęcia,luźne stolce,ból nadbrzusza,zawroty głowy
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski

Czerwona moszna po leku Fluconazole

Po leku metronidazol lub fluconazole. Pojawiła się czerwona moszna. Czy to może być rumień trwały ? Czy taki rumień może trwać ponad rok ?
odpowiada 1 ekspert:
 Aleksander Ropielewski
Aleksander Ropielewski

Co oznacza pojawiający się rumień na brzuchu?

Cyklicznie pojawiający się rumień na brzuchu: od około pół roku, średnio raz na tydzień, pojawia mi się na brzuchu (choć dwukrotnie zdarzyło się też na udzie, szyi, a raz na twarzy) rumień, który trwa około 3 dni: pierwszego dnia... Cyklicznie pojawiający się rumień na brzuchu: od około pół roku, średnio raz na tydzień, pojawia mi się na brzuchu (choć dwukrotnie zdarzyło się też na udzie, szyi, a raz na twarzy) rumień, który trwa około 3 dni: pierwszego dnia pojawia się i zaczyna rosnąć, drugiego jest w pełnym rozkwicie, trzeciego zaczyna rozlewać się i znikać. W fazie zasadniczej jest twardy i swędzący w środku, mocno czerwony, ciepły. Na brzegach jaśniejszy z białą obwódką. Rumień jest duży - do 7 lub 8 cm średnicy. Jak znika, skóra jeszcze przez jakiś tydzień jest przebarwiona. Byłam już u dermatologa, reumatologa, alergologa... Niestety, jeden odsyła do drugiego, a żaden nie potrafi zdiagnozować choroby i pomóc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Rumień na łydce od półtora roku

Witam! Od półtorej roku mam taki rumień, czy nie wiem co to jest, na łydce, na początku było małe a potem się rozrastało. Tylko brzegi są różowe a reszta jest normalnego koloru skory. Nie swędzi nie pieczę. Ciągle się rozrasta... Witam! Od półtorej roku mam taki rumień, czy nie wiem co to jest, na łydce, na początku było małe a potem się rozrastało. Tylko brzegi są różowe a reszta jest normalnego koloru skory. Nie swędzi nie pieczę. Ciągle się rozrasta , co to może być ? Co z tym robić ?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Rumień na policzkach a możliwość polecenia zabiegu

Dzień Dobry.Na policzkach od urodzenia mam rumień, który się nasila przy wysilku fizycznym,goracych potrawach itp.) U mnie jest to dziedziczne.Mam 21lat i bardzo mi to przeszkadza, spedzam pol godziny aby dokladnie zamaskowac rumieńce, nakladajac sporo makijazu.Chciałabym sie tego pozbyc, wstac... Dzień Dobry.Na policzkach od urodzenia mam rumień, który się nasila przy wysilku fizycznym,goracych potrawach itp.) U mnie jest to dziedziczne.Mam 21lat i bardzo mi to przeszkadza, spedzam pol godziny aby dokladnie zamaskowac rumieńce, nakladajac sporo makijazu.Chciałabym sie tego pozbyc, wstac i wyjsc do ludzi bez malowania. Jaki zabiej Pani proponuje? Mialam juz laserowe zamykanie naczynek IPL+RF niestety zero efektów. Czy da się ten rumień z policzków usunąć na stałe? Dziekuję za odpowiedź.
odpowiada 4 ekspertów:
Lek. Krzysztof Ziemczyk
Lek. Krzysztof Ziemczyk
Lek. Robert Jan Chmielewski
Lek. Robert Jan Chmielewski
Lek. Iwona Radziejewska-Choma
Lek. Iwona Radziejewska-Choma
Mgr Marta Kociatyn-Stawarz
Mgr Marta Kociatyn-Stawarz

Zaczerwienienia po zamykaniu naczynek a rumień

Witam, Zamykałam naczynka elektrokoagulacją pod nosem i zamiast pomóc mam jeszcze większe zaczerwienienie niż było. Minęły już prawie dwa miesiące i ono nie schodzi. Czy to może być rumień i jeśli tak to jak się go pozbyć. Biorę cały czas... Witam, Zamykałam naczynka elektrokoagulacją pod nosem i zamiast pomóc mam jeszcze większe zaczerwienienie niż było. Minęły już prawie dwa miesiące i ono nie schodzi. Czy to może być rumień i jeśli tak to jak się go pozbyć. Biorę cały czas wit c i k i stosuje serum z wit c i krem zmniejszajacy zaczerwienieni ale nie widzę poprawy. Jakie zabiegi mogę zrobić żeby zmniejszyć to zaczerwienienie. Bardzo proszę o pomoc.
odpowiada 5 ekspertów:
Lek. Klaudia Zwiorek-Czech
Lek. Klaudia Zwiorek-Czech
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Lek. Iwona Radziejewska-Choma
Lek. Iwona Radziejewska-Choma
 Abigail Laskowska
Abigail Laskowska

Rumień na twarzy i uczucie gorąca po zastrzyku w kolano

Witam,uprzejmię prosze odpowiedziec na moje pytanie.Ortopeda zrobił blokade do kolana.Nie wiem jaki zastrzyk ,myślę ze to steryd zrobil mi się rumień na twarzy kolo nosa ,piecze i uczucie gorąca.Jk dlugo taki rumień się utrzymuje na twarzy,czy trzeba dodatkowe leczenie na ten rumień ,czy to samo przechodzi.Dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Uczucie odrealnienia po leczeniu boreliozy

Witam 5 miesięcy temu ugryzł mnie kleszcz, pojawił się rumień i lekarz zdiagnozował boreliozę. Przepisał mi dioxocyklinę, terapia trwała 21 dni, pod koniec rumień ustąpił. Od tego czasu minęły 2 miesiące, wszystko było w porządku, ale od tygodnia mam... Witam 5 miesięcy temu ugryzł mnie kleszcz, pojawił się rumień i lekarz zdiagnozował boreliozę. Przepisał mi dioxocyklinę, terapia trwała 21 dni, pod koniec rumień ustąpił. Od tego czasu minęły 2 miesiące, wszystko było w porządku, ale od tygodnia mam uczucie odrealnienia, poza tym nie odczuwam kompletnie żadnych innych objawów. Co robić? Czy lekarz pierwszego kontaktu może przepisać mi dioxocyklinę od razu zanim wykonam badania?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Objawy rakowiaka a zlecenie badania PET

Od ok roku.z przerwami np tydzien.mam rumien na twarzy.szyi.dekolcie.o stalych porach dnia.bole stawow.miesni.pieczenie oczu zawroty glowy. kwas 5-hiaa. Chromogr.a. sa w normie.i inne robione na oddzi.endokryn tez.lekarze uwazaja.ze to nie jest rakowiak.z uwagi na wyniki.i niechca zlecic pet'a. ale... Od ok roku.z przerwami np tydzien.mam rumien na twarzy.szyi.dekolcie.o stalych porach dnia.bole stawow.miesni.pieczenie oczu zawroty glowy. kwas 5-hiaa. Chromogr.a. sa w normie.i inne robione na oddzi.endokryn tez.lekarze uwazaja.ze to nie jest rakowiak.z uwagi na wyniki.i niechca zlecic pet'a. ale objawy wskazuja na te chorobe.kwas 5-hiaa robilem po szpitalu tez prywatnie i wynik jest podwyzszony.na to endokryn zlecil tylko rm watroby.czy niema przezutow.dlaczego nie zlecil pet?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski

Jaki zabieg będzie najskuteczniejszy na trwały rumień na nosie?

Witam, jaki zabieg byłby skuteczniejszy na trwały rumień na nosie - nos jest ciągle lekko czerwony, a przy niskiej temperaturze bardzo czerwony. Czy lepszy będzie laser Excel V czy może IPL?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy po usunięciu pękniętych punktowych naczynek pozostanie rumień?

witam, czy po usunięciu pękniętych punktowych naczynek pozostanie rumień w tym miejscu ???? czy ten rumień da się usunąć ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Katarzyna Szymczak
Lek. Katarzyna Szymczak

Problem z rumieniem na twarzy od dzieciństwa

Witam, Mam 24 lata i od dzieciństwa zmagam się z problemem rumienia na twarzy. Na przestrzeni ostatnich pięciu lat przechodziłem zabiegi różnymi laserami, stosowałem chyba wszystkie dostępne na rynku kremy (również na receptę), niestety rumień nie zmniejszył się... Witam, Mam 24 lata i od dzieciństwa zmagam się z problemem rumienia na twarzy. Na przestrzeni ostatnich pięciu lat przechodziłem zabiegi różnymi laserami, stosowałem chyba wszystkie dostępne na rynku kremy (również na receptę), niestety rumień nie zmniejszył się w ogóle. Dermatolodzy jedyne co proponują to kolejne zabiegi coraz to lepszymi laserami, które absolutnie nic nie dają. Gdzie moze tkwić problem? Słyszałem coś o hormonach kory nadnerczy, które są za to odpowiedzialne.
odpowiada 1 ekspert:
Dr Mariusz Kaczorowski
Dr Mariusz Kaczorowski

Utrwalony rumień na twarzy

Witam, mam taki problem z rumieniem na twarzy. Jest on w kształcie motyla i zdązył sie utrwalic. Miałem badania na przeciwciala ale nic nie wykazały. Rumieniowi towazyszy kołatanie serca, które równiez zbadałem i lekarze powiedzili, że jest wszystko... Witam, mam taki problem z rumieniem na twarzy. Jest on w kształcie motyla i zdązył sie utrwalic. Miałem badania na przeciwciala ale nic nie wykazały. Rumieniowi towazyszy kołatanie serca, które równiez zbadałem i lekarze powiedzili, że jest wszystko w normie. No to udalem sie do dermatologa na 3 zabiegi ipl, widac było poprawe ale nie na dlugo, ponadto wydaje mi się że rumień moze i zbledł, ale ten trwały rumien powiekszył swoj zasięg. pojawia sie nawet przy delikatnym stresie wysilku smiechu
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jacek Ławnicki
Lek. Jacek Ławnicki

Rumień po kuracji Izotekiem

Witam, przeszedłem kuracje Izotekiem. Nabawilem się jednak zimą rumienia, przemrożona twarz , praca w ciężkich warunkach, pare małych popękanych naczynek. Dostałem na to Aknenormin. Jaka dawka powinna zlikwidować mój problem?
odpowiada 2 ekspertów:
 Anna Adamowicz
Anna Adamowicz
Mgr Iwona Jakubiak
Mgr Iwona Jakubiak

W jaki sposób wyleczyć rumień u 32-latka?

witam mam 32 lata od kilku lat wlcze z rumieniem byłem na paru zabiegacz i trochę pomoglo ale to jest kropla w morzu zaczolem stosować mirvaso i jest jeszcze gorzej ,miałem lasery i ipl, ipl nic niepomogl czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysl czy już się nie wylecze pozdrawiam
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Katarzyna Mudel
Lek. Katarzyna Mudel
Mgr Marta Kociatyn-Stawarz
Mgr Marta Kociatyn-Stawarz

Leczenie trądziku różowatego od siedmiu lat

witam. Od 7 lat lecze sie na tradzik rózowaty i...efektów nie ma.nie mam wypryskow tylko rumien.ostry rumien na twarzy,moze panstwo mi cos podpowiedza.lekarzy odwiedziłam juz wielu,,,masci antybiotyki nie pomagaja pozdrawiam
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Krzysztof Ziemczyk
Lek. Krzysztof Ziemczyk
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Jakie zabiegi usuną rumień?

Czy w medycynie estetycznej istnieją zabiegi (np. lasery), który mogłyby usunąć rumień i zamknąć naczynka na powiekach i w obrębie powiek?
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Igor Madej
Dr n. med. Igor Madej
Lek. Robert Jan Chmielewski
Lek. Robert Jan Chmielewski

Rumień na policzkach i skuteczna metoda jego usunięcia

Witam. Mam rumień na policzkach. Przeszkadza mi to bardzo i chciałbym się tego pozbyć. Dowiedziałem się od dermatologa, że metodą IPL nie da się całkowicie usunąć rumienia, tylko zmniejszyć objawy. Jaka jest najskuteczniejsza metoda usuwania rumienia, tak, żeby nawet po... Witam. Mam rumień na policzkach. Przeszkadza mi to bardzo i chciałbym się tego pozbyć. Dowiedziałem się od dermatologa, że metodą IPL nie da się całkowicie usunąć rumienia, tylko zmniejszyć objawy. Jaka jest najskuteczniejsza metoda usuwania rumienia, tak, żeby nawet po ciężkim wysiłku go nie było? Czytałem o laserze, czy to jest VPL?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Czy lek Mirvaso można stosować na szyję i dekolt?

Witam.Jestem kolejną osobą borykającą się z rumieniem na szyi oraz dekolcie.Pani dermatolog poleciła mi lek Mirvaso-pytania dotyczące tego leku już się pojawiły,ale apropos twarzy,nie moja strefa.Wszędzie czytam,że lek można stosować TYLKO na twarzy.Wysłałam więc zapytanie do producentów z ulotki,czy... Witam.Jestem kolejną osobą borykającą się z rumieniem na szyi oraz dekolcie.Pani dermatolog poleciła mi lek Mirvaso-pytania dotyczące tego leku już się pojawiły,ale apropos twarzy,nie moja strefa.Wszędzie czytam,że lek można stosować TYLKO na twarzy.Wysłałam więc zapytanie do producentów z ulotki,czy lek stosowany na szyję oraz dekolt powoduje jakieś skutki uboczne/problemy,czy jednak można go tam stosować ale nie dostałam informacji zwrotnej.Jeśli ktoś z Państwa udzieli mi odpowiedzi-dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
 Aleksander Ropielewski
Aleksander Ropielewski
Patronaty