Analizowanie swojej podświadomości

Witam! Czytałem dużo rozwoju osobistego itp i doszedłem do momentu w którym poddałem w wątpliwość swoją podświadomość. Chodzi o to, że dawniej gdy mnie ktoś skrzywdził wiedziałem, że robi źle i czułem się źle, a teraz mam tak, że pytam się, a skąd wiem, że to złe? I tak długo szukałem takich dowodów aż zaczeła mnie boleć głowa i teraz nie myślę, tak jakbym sobie wymieszał wszystko co wiem i czego nie wiem w głowie :(

Witam,

To, o czym piszesz jest naturalną reakcją. Trudno przestawić się na inny rodzaj myślenia i wymaga to sporo wysiłku, a także czasu. Może być też tak, że przesadzasz w pozytywnym myśleniu. Skoro czujesz się skrzywdzony, pytaj raczej siebie, DLACZEGO jestem aż tak smutny, zdenerwowany itp., niż próbuj dojść do istoty zła (co się dotąd nie udało nikomu).

Pozdrawiam

Poszukiwanie odpowiedzi na pytania o psychikę może faktycznie prowadzić do bólu głowy. Sugeruję odpocząć, a jeśli będzie Pan nadal szukał odpowiedzi na swoje pytania - spotkać się ze specjalistą. Może rozmowa z porządnym psychologiem natchnie Pana do nowych wniosków. Pozdrawiam

http://www.gabinetzmian.pl