Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Anemia - leczenie

Mam 19 lat i przez ostatni okres robiłam badania krwi. Okazało się, że mam anemię po raz drugi. Przy pierwszym zachorowaniu brałam leki uzupełniające niedobór żelaza i wszystko wróciło do normy. Po pewnym czasie jednak znowu dopadł mnie brak apetytu, osłabienie i częste bóle głowy. Również i teraz zażywam leki uzupełniające niedobór witamin w moim organizmie. Boję się jednak, że znowu anemia wróci. Co robić w tym wypadku? Czy są powody do obawy przed zachorowaniem na białaczkę?
19 LAT ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Witam serdecznie,

Niestety bez dogłębnej analizy Pani sytuacji trudno cokolwiek doradzić. Anemia czyli niedokrwistość ma różne podłoża, a diagnostykę opiera się wstępnie na ocenie morfologii krwi, a następnie zleca się ewentualnie badania dodatkowe, w zależności od podejrzewanej przyczyny. Jeżeli już wcześniej stwierdzono u Pani anemię z niedoboru żelaza, należy się zastanowić, jaka jest przyczyna nadmiernej utraty żelaza - probemy ginekologiczne, złe wchłanianie, przewlekle krwawienia?

Na te pytania może odpowiedzieć tylko lekarz, który ma możliwość zbadania Pani, zebrania wywiadu oraz oceny dostępnych wyników badań.

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy