Ataki histerii u 7-letniej córki

Witam mam pytanie.Mam córeczkę 7lat chodzi do pierwszej klasy i martwię się trochu jej zachowaniem.Często wpada w histerię i parę razy się tak zdarzyło,że tak się zdenerwowała,że potrafiła zemdleć ostatnio zdarzyło się jej to 2tygodnie temu,że była strasznie nerwowa i nie chciała pójść do szkoły i tak jakby wybuchnęło coś w niej i zaczęła krzyczeć i uciekać i zemdlała nie zdarza się to często 3 razy jej się to przytrafiło,ale martwi mnie to,żeby się jej coś nie pogłębiło.Potem wraca no normy.

Zachęcam do konsultacji w Poradni Psychologicznej. Warto wspólnie przyjrzeć się emocjom córki, ale także emocjonalności najbliższych jej osób.
Pomijając nawet aspekt fizyczny, tak silne przeżywanie musi powodować u córki duże cierpienie (i u bliskich podobne), więc warto poszukać pomocy, spróbować nauczyć dziewczynkę lepszego radzenia sobie z trudnościami.
Najlepiej, by na konsultację udała się cała rodzina - to da najlepszy ogląd sytuacji i problemu.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Na początek warto skontaktować się z lekarzem pediatrą. Po diagnostyce lekarz albo zleci dalsze badania i konsultacje (np z neurologiem), albo wykluczy somatyczne podłoże objawów. Wówczas warto zgłosić się do psychologa dziecięcego, który pomoże sobie poradzić zarówno z emocjonalnymi przyczynami trudności jak i z uciążliwymi objawami.