Ataki silnego głodu pomimo stosowania zasad zdrowego żywienia i spożywania posiłków co 3 lub 3,5 h

Pomimo racjonalnego sposobu odżywiania zdarzają mi się takie dni, że głód kompletnie mnie paraliżuje, ssanie w żołądku jest okropne, chociaż jem 5 razy dziennie co 3-3,5h! Nie chcę łamać swojej diety i rzucać się na jedzenie, dużo mnie to kosztuję, by nie ulec pokusie. Ważę 57kg, bardzo pilnuję diety (2000-2200kcal dziennie) i treningu. Stosuję wszystkie zasady zdrowego żywienia, jem sporo białka, złożonych węglowodanów, błonnika, warzyw. Skąd ten okropny głód? Wyniki badań mam prawidłowe.

Dzień dobry,
Możliwe, że źle Pani toleruje niektóre produkty i organizm tak reaguje. Można by było zrobić testy na nietolerancje pokarmowe (IgG). Czasem też nabiał powoduje nieadekwatnie wysoki skok insuliny (ona obniża poziom cukru we krwi co powoduje, że człowiek od razu jest głodny). Ewentualnie jeszcze owoce mogą powodować wyrzut insuliny.
Pozdrawiam,
Ewa Trusewicz
dietetyk, dietcoach
www.dietaifitness.pl

Proszę zaobserwować czy te napady głodu nie zdarzają się w dni treningowe. Wtedy te 2000kcal może być za mało. Warto w te dni włączyć jeszcze 200-300kcal więcej, oczywiście w zdrowej przekąsce np. ciemne pieczywo z chudym serem lub jogurt naturalny. To również nie powinno zaważyć na masie ciała