Bóle mięśni w części lędźwiowo-krzyżowej po treningu

Od dluzszego czasu mam bole miesni w czesci ledzwiowo krzyzowej.bol pojawia sie po treningu i trzyma okolo 3 dni.uprawiam plywanie 2 razy w tygodniu i fitnes rowniez 2 razy w tygodniu.co moze byc przyczyna i czy nadal moge trenowac?

Ból zawsze jest sygnałem ostrzegającym, że coś się złego dzieje. To naturalna ‘mowa naszego ciała’, które alarmuje, że coś jest nie tak. Nie wolno tego bagatelizować. Każdy taki mniejszy uraz niedoleczony przechodzi w stan przewlekły a to już trudniej wyleczyć. Skoro już wie Pani, po jakim wysiłku boli Panią warto przeanalizować, co powoduje te nawroty dolegliwości. Jakie ćwiczenie?! Jaki wysiłek?! Warto udać się do jakiegoś specjalisty i o wszystkim opowiedzieć. Proszę wybrać takiego, który zna się na ciele ludzkim oraz na wpływie ćwiczeń na organizm ludzki. Pozdrawiam serdecznie.

Witam,
jeżeli ból pojawia się po treningu, prawdopodobnie podczas zajęć przeciąża Pani odcinek lędźwiowy kręgosłupa co związane jest z słabą stabilizacją i złą postawa podczas ćwiczeń. Jeżeli pływa Pani żabką, prosze zacząć pływać na grzbiecie, później kraul, żabka może powodować zbyt duże przeciążenia na dolne partie pleców.Co do zajęć fitness - polecam zajęcia typu Pilates - tam poczuje Pani własne ciało, nauczy się go prawidłowo używać i zbuduje Pani głęboką stabilizację. Mając świadomość ciała i ruchów można trenować bezpiecznie inne sporty.
Pozdrawiam