Brak ambicji i celów w życiu u 25-latka

Witam Moj 25 letni syn jako młody nastolatek był ambitny i się starał coś osiągnąć. Teraz nie ma ambicji , śpi do 12 w południe nie dba o siebie i rzeczy nie stara się pracować wszystkich obwinia za swoje błędy kłamie jest nieudacznikiem nie potrafi zrobić najprostszych czynności ,cokolwiek robi to na odwal się. Zauważyłam te objawy od ok. 2 lat.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Proszę się zastanowić, czy dwa lata temu wydarzyło się coś, co mogło spowodować takie samopoczucie Pani syna. Nie wiem, czy próbowała z nim Pani rozmawiać - jeśli nie, to proszę spróbować. Warto, żeby przy tej rozmowie, zapomniała Pani o oskarżeniach i wymówkach. Niech mu Pani powie, że go kocha, że zależy jej na nim i że pomoże mu Pani w każdej sytuacji, tylko musi Pani wiedzieć co tak naprawdę się dzieje.
Pozdrawiam

Witam
z wymienionych objawów można sądzić że syn choruje na depresje, ale żeby to potwierdzić lub lepiej zrozumieć to co się dzieje z synem, musiałby on zdecydować się na konsultacje u psychoterapeuty. Dwa lata to dosyć długi czas, różne nawyki np spanie do południa mogły juz się utrwalić. Ale dużo objawów może minąć jeżeli osoba zdecyduje się siegnąć po pomoc. W przypadku pani syna byłoby to regularne korzystanie z psychoterapii.
pozdrawiam