Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak ambicji i celów w życiu u 25-latka

Witam Moj 25 letni syn jako młody nastolatek był ambitny i się starał coś osiągnąć. Teraz nie ma ambicji , śpi do 12 w południe nie dba o siebie i rzeczy nie stara się pracować wszystkich obwinia za swoje błędy kłamie jest nieudacznikiem nie potrafi zrobić najprostszych czynności ,cokolwiek robi to na odwal się. Zauważyłam te objawy od ok. 2 lat.
KOBIETA ponad rok temu

Trądzik jako przyczyna depresji

Trądzik to zmora niejednego młodego człowieka. Niektórzy wstydzą się nawet wyjść z domu, kiedy widzą na swojej twarzy mnóstwo krost. Czy jednak trądzik może stać się przyczyną depresji?

Witam serdecznie,
Proszę się zastanowić, czy dwa lata temu wydarzyło się coś, co mogło spowodować takie samopoczucie Pani syna. Nie wiem, czy próbowała z nim Pani rozmawiać - jeśli nie, to proszę spróbować. Warto, żeby przy tej rozmowie, zapomniała Pani o oskarżeniach i wymówkach. Niech mu Pani powie, że go kocha, że zależy jej na nim i że pomoże mu Pani w każdej sytuacji, tylko musi Pani wiedzieć co tak naprawdę się dzieje.
Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Witam
z wymienionych objawów można sądzić że syn choruje na depresje, ale żeby to potwierdzić lub lepiej zrozumieć to co się dzieje z synem, musiałby on zdecydować się na konsultacje u psychoterapeuty. Dwa lata to dosyć długi czas, różne nawyki np spanie do południa mogły juz się utrwalić. Ale dużo objawów może minąć jeżeli osoba zdecyduje się siegnąć po pomoc. W przypadku pani syna byłoby to regularne korzystanie z psychoterapii.
pozdrawiam

Z wykształcenia psycholog i biolog. Absolwentka 5-letniego szkolenia z psychoterapii systemowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy