Brak inicjatywy do mówienia u dwuipółlatka

Mój syn ma 2 lata i 5 miesięcy i nie chce nic mówić, nie wykazuje żadnej chęci, nie chce powtarzać, jeśli coś chce to woli to pokazać, umie jedynie powiedzieć mama, tata, baba, pa ale raczej sporadycznie to robi. Jak większość dzieci w tym wieku jest bardzo energiczny, uwielbia się bawić z dziećmi, dużo ogląda bajek/ piosenek dla dzieci a także uwielbia jak się mu czyta więc choćby pod tym względem duży zasób słów, dużo się z nim bawimy, mówimy do niego ale to nic nie daje, nie wiem już co robić

Witam. Dość niepokojące jest to, że syn mówi tylko pojedyncze słowa i nie wykazuje chęci do mówienia. Dwuletnie dziecko powinno już wymawiać około 300 wyrazów i budować proste, dwuwyrazowe zdania. Na pewno trzeba byłoby skonsultować syna u logopedy wczesnej interwencji.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein