Brak pewności dotyczących uczuć

Witam. Jestem z chlopakiem ponad rok. Kocham go, ale nie jestem pewna co do jego uczuc. Za kazdym razem kiedy probuje z nim porozmawiac zapewnia mnie, ze jest ok, ale ja czuje, ze jest inczej. Wybaczylam mu juz jedna zdrade. Poza tym lubi imprezowac. Duzo razy przegina twierdzi, ze jak mi sie nie podoba to nie musze z nim byc. Nastepnym razem potrafi byc kochany. Nie wiem co robic bo duzo nerwow kosztuje mnie tez zwiazek, ale kiedy dochodzi do rozstania nie umiem sobie poradzic z tym.

Być może maja Państwo inne wartości w życiu? Mam też wrażenie, że to Pani ma potrzebę zmiany, chłopak natomiast nie ma do tego motywacji. Dodatkowo wie, że trudno jest Pani odejść, w związku z tym to on niejako "stawia warunki". Warto się zastanowić, co dla Pani jest najważniejsze, czego Pani chce, potrzebuje i oczekuje w związku i czy ma to Pani szanse zrealizować z tym partnerem, zakładając, że on się nie zmieni. W zależności od tego, może Pani jasno i konsekwentnie postawić granice. Licząc się z tym, że to może zakończyć związek albo doprowadzić do obrania wspólnych celów i większego szacunku dla siebie nawzajem i swoich potrzeb.

Witam. Ewidentnie to jest Pani problem, lęk przed rozstaniem. To o czy Pani pisze nie jest związkiem miłosnym, partnerskim. Jeśli związek to toksyczny, połączenie kata z ofiarą. Związek to zrozumienie, wzajemny szacunek, czułość, rozmowy, troska, kultura osobista, dojrzałość emocjonalna, potrzeba budowania trwałych wartości. O niczym takim Pani nie pisze. Radziłabym jak najszybciej porozmawiać z psychologiem, aby zrozumieć co takiego Panią trzyma w tym "związku". Proszę sobie wyobrazić, ze to jest ojciec Pani dzieci, że widzą jak on lekceważy ich matkę i poniża. Na kogo je Pani wychowa. Może zbyt ostro, ale szczerze. Dobrze, że ma Pani jakieś wątpliwości. Warto iść za ich głosem. Powodzenia.