Brak silnej woli u chorej na schizofrenię

Witam. Cierpię na brak silnej woli. Nie potrafię wstać wcześniej z łòżka, myć codziennie zębòw! Nie chce mi się pracować np. w kuchni, czy jadalni. Mieszkam w ośrodku dla chorych psychicznie, gdzie praca jest obowiązkowa. Choruję na shizofrenię paranoidalną bez omamów. Mam bardzo niską samoocenę przez to, że nic mi się nie chce. Gardzę sobą! Mam takie uczucie, jakbym nie szła swoją drogą życiową. Marzyłam o studiowaniu biologii, biotechnologii. Chciałabym zmienić swoje przekonania nt silnej wol

Pozdrawiam.

Warto zgłosić poczucie braku energii i bezsilności lekarzowi. Podobne objawy mogą mieć inne źródła niż lenistwo. Powinien to jednak określić lekarz.Zachęcam także do pracy nad tym w procesie psychoterapii. Psychoterapeuta pomoże Pani poznać przyczyny, pracować nad motywacja i zmianą funkcjonowania.

Witam,

zachęcam do pracy z psychologiem, być może ośrodek, w którym Pani mieszka, zapewnia taką opiekę również? Warto przyjrzeć się bliżej Pani życiu, celom, możliwościom, a także przede wszystkim temu, co Panią mogłoby zmotywować do większej aktywności.
Proszę także poinformować lekarza prowadzącego o doświadczanym braku energii, być może jest to spowodowane zażywanymi lekami i można by było je zmienić na inne?

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel