Brak szacunku dla kobiety w męskim zawodzie

Witam. Mam mały problem. Jestem kobieta i uczę się na lakiernika samochodowego, bardzo lubię samochody i prace przy nich. Ale koledzy z pracy nie maja do mnie za grosz szacunku, nie potrafią normalnie rozmawiać ze mną, krytykują mnie zwłaszcza przy kimś, jak by chcieli udowodnić że kobieta jest głupsza od mężczyzn. Zle mi z tym ponieważ nic im nie zrobiłam, chce tylko spokojnie zdać szkołę. Nie wiem jak mam się z nimi porozumieć. Proszę o radę.
KOBIETA ponad rok temu

Witam. Po pierwsze pomyśl sobie- niech mówią co chcą. Po drugie może Pani to samo głośno im powiedzieć, że zachowują się tak, bo próbują się dowartościować Pani kosztem a w głębi serca to wręcz podziwiają Panią za odwagę i upór w dążeniu do celu. I po trzecie absolutnie nie łamać się tylko być dumną z siebie i taką się im pokazywać.
Magdalena Brabec

Dzień Dobry Pani,

Z Pani opisu wnioskuję, że Pani Koledzy z pracy, prawdopodobnie poczuli się zagrożeni, że Pani jako Kobieta tak dobrze sobie radzi i poprzez krytykowanie Pani umiejętności mogą skompensować swoją zaniżoną samoocenę, by w ten sposób poczuć się lepiej.

Co Pani może?
Od Pani zależy jakie znaczenie emocjonalne Pani temu nada....
Sugerowałabym mieć w świadomości, że Panowie po prostu Pani zazdroszczą
i robić z uśmiechem, co do Pani należy, a ułoży się..., czego Pani serdecznie życzę,
Irena Mielnik-Madej