Brak zaangażowania z partnerem

Witam mam pewien problem szybko mi się nudzą partnerzy ciągle myślę o zmianach.chodziłam z chłopakiem 4lata i 3 razy go zdradzilam w ciągu tych lat.odeszlam do innego bo on wyjechał za granicę do pracy.gdy wyjechal obiecałam ze już nie będę zdradzać ale znowu to zrobilam.mieliśmy plany.ale ja uległam innemu a teraz żałuje obecny partner nie jest zły ale ja tęsknię za tamtym ostatnio nawet mój ex dzwonił do mnie i proponowal spotkanie.nie wiem co mam robić
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Justyna ĹwierczyĹska

Będąc z druga osobą właściwie ciągle musimy mierzyć się z własnym rozczarowaniem, bólem, samotnością. To jak na to zareagujemy, zależy od tego czego oczekujemy od partnera. Często jest tak, że chcielibyśmy, żeby ciągle było tak jak na pierwszej randce i trudno nam znieść, że zwykłe życie tak nie wygląda. Może tak właśnie jest u Pani. Może kolejne romanse stanowiły dla Pani odskocznie od zwykłego życia, przynosiły euforię, ekscytację i ucieczkę od codzienności. Może były partner bardzo panią rozczarowywał. Może czuła się pani samotna w związku i w ten właśnie sposób rozładowywała Pani swój ból, gniew i rozczarowanie. Warto o tym pomyśleć. Szczególnie, że z tego co Pani pisze, jest chyba szansa na to, by znowu ułożyć sobie razem życie.
Warto jednak pamiętać, że nawet jeśli zdecydują się Państwo po raz kolejny być razem, z pewnością powrót nie będzie prosty. Były partner może mieć do Pani dużo żalu i złości o to, co się stało, nawet jeśli nie będzie mówił o tym wprost. Pani również będzie musiała zmierzyć z się z własnym poczuciem winy za całą sytuację, co również nie będzie łatwe.

Dzień Dobry Pani,,

Zachęcam Panią do zwyczajnej rozmowy i pracy z psychologiem, by mogła Pani dotrzeć do przyczyny Pani braku zaangażowania emocjonalnego w partnerstwie.

Życzę Pani miłości i radości,
Irena Mielnik-Madej

Dzień dobry. Zachęcam Panią do podjęcia pracy terapeutycznej i odnalezienie wewnętrznej równowagi. Wówczas będzie Pani łatwiej ocenić sytuację i identyfikować własne potrzeby, co minimalizuje podejmowanie błędnych decyzji. Pozdrawiam.