Cennik psychologa

Chciałabym zapytać, czy psycholog liczy sobie za godzinę, czy za wizytę? I w jakich granicach mniej więcej są to stawki (od... zł do ... zł)? Chcę się udać do psychologa, ale nie wiem, czy mnie będzie na to stać... Ciężko u mnie z pieniędzmi.
ponad rok temu

Witam!

Stawki za sesję są bardzo różne i zależą od wielu czynników, m.in. od nurtu, w którym pracuje dany terapeuta oraz miasta, w jakim przyjmuje. Jedna sesja indywidualnej terapii trwa najczęściej 50 minut, jednak w pewnych przypadkach jedna sesja może zostać przedłużona do kilku godzin. Jest to także zależne od nurtu, problemu z jakim zgłasza się pacjent oraz wybranej strategii leczenia.

Decydując się na terapię, warto również rozważyć częstotliwość spotkań. I tutaj również, zależnie od nurtu, sesje mogą odbywać się raz w tygodniu lub dwa razy, a nawet częściej. Szkoły terapii dzielą się także na długoterminowe, tj. terapia analityczna, lub krótkoterminowe, np. terapia poznawczo-behawioralna.

Terapeuci często umieszczają cenniki na swoich stronach intrernetowych. Myślę, że zaglądając na kilka takich stron, można uzyskać pewne rozeznanie w kwestiach cen.

Pozdrawiam!

Witam serdecznie,
Cennik u każdego psychologa może być inny. Cena dotyczy wizyty, która trwa 50 min. Ceny średnio wahają się od 80 zł do 120 zł. Proszę odwiedzić profile psychologów na tej stronie, znajdzie Pani cenniki na końcu strony.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska