Chorobliwa zazdrość u chłopaka

Jestem z chłopakiem 8 mies ja17 on20.Od dawna nie mam sił z jego zazdrością. Nie wiem jak mogę tłumaczyć jego zachowanie.On wszystkie swoje nieudane związki i cechy dziewczyn które są niewierne przypisuje mi.Na długich przerwach w szkole jest u mnie,a jeśli nie to muszę z nim rozmawiać przez telefon, ciągle w swojej głowie ma obraz mnie i innego chłopaka. Czytałam o zespole Otella,i większość objawów na prawdę zgadza się z jego zachowaniem,tylko,że on nie ma problemów z piciem. Nie wiem co robić

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Opisywane przez Panią zachowania chłopaka świadczą o mocno nasilonej zazdrości. W tej sytuacji warto zastanowić się nad dalszym związkiem, nad tym czy jest korzystne dla Pani funkcjonowanie bez swobody i możliwości decydowania o swoich działaniach. Życzę powodzenia

Witam. mozę pani zasugerować, że się o niego martwi, powiedzieć jak sie czuje i zachęcić aby sięgnął po pomoc fachową.