Silna zazdrość u chłopaka

problem z chłopakiem. od kilku miesięcy martwię się o swojego chłopaka. mianowicie stał się na tyle zazdrosny,ze męczy mnie psychicznie. odwołuje sie do przeszłosci wymysla na mnie rzeczy dochodzi nawet do wyzwisk a potem przeprasza. tłumaczy sie ze to przez problemy z jego ojcem alkoholikiem, ale nie jestem pewna. podczas awantury nie jest sobą. czy wizyta u psychologa byłaby wskazana? ja niestety jestem na skraju wytrzymałości. dodam ze chłopak ma 33 lata.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Trudno jest ocenić, skąd może wynikać problem z zazdrością Twojego chłopaka. Wspomniałaś, że ma problemy z ojcem alkoholikiem. Możliwe więc, że występuje u niego syndrom DDA. Dorosłe dzieci alkoholików mają często zaniżone poczucie własnej wartości, pragną mieć kontrolę nad wszystkim, wciąż szukają zwiastunów złego - te wszystkie czynniki mogą powodować nadmierną zazdrość.
Pytasz, czy wizyta u psychologa byłaby wskazana - myślę, że tak. Przede wszystkim po to, by Twój chłopak poznał mechanizmy swojego zachowania oraz nauczył się je kontrolować.
Pozdrawiam

0

martwienie sie o chlopaka nikomu nie pomoze...natomiast kazde z Was moze pomoc sobie.jesli jest Pni na skraju wytrzymalosci, to warto przyjrzec sie z terapeuta dlaczego wybrala Pani takiego chlopaka i z czym w Pani to rezonuje oraz jak sobie radzic z roznymi zachowaniami, jak sie bronic asertywnie i jak najlepiej zaspakajac wlasne potrzeby.czesto, jesli jedna osoba w parze zaczyna ze soba pracowac a partner widzi u niej korzystne zmiany, to po jakims czasie sam idzie na terapie.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

0

Witam... z treści Pani listu wynika jasno, że bez wizyty u psychologa (psychoterapeuty) się "nie obejdzie". Zmiana zachowania Pani partnera (raczej młodego mężczyzny niż chłopca) nastąpiła kilka miesięcy temu, bez żadnych widocznych dla Pani powodów - nic Pani o nich nie wspomina. Przykro to pisać, ale opisywana zmiana zachowania może także wynikać z pogorszenia zdrowia fizycznego - często zmiany w zachowaniu bywają pierwszą oznaką przebiegającej w utajeniu choroby... Proszę więc nie zlekceważyć tego objawu i skorzystać z porady jeżeli nie psychologa (na to Pani partnerowi może się być trudno zdecydować), to na pewno lekarza pierwszego kontaktu.Pozdrawiam.

0

Witam. Zachowanie partnera może być spowodowane przekonaniami powstałymi na podstawie obserwacji otoczenia, np. jeśli moi rodzice/ rodzeństwo/ przyjaciele są sobie niewierni, to dlaczego mój związek miałby być wyjątkowy? Takie zachowanie zapewne wynika z niskiego poczucia własnej wartości (warto pomyśleć skąd się ono wzięło?). Czasami bardzo zazdrośni partnerzy sami są niewierni i przypisują to zachowanie drugiej osobie. Istnieje także zaburzenie nazywane "Zespołem Otella", które charakteryzuje się ogromną zazdrością, potrzebą kontroli, brakiem zaufania i wymyślaniem niestworzonych historii o tematyce zdrady.
Po pierwsze proszę porozmawiać ze swoim partnerem i wyjaśnić mu, że absolutnie nie akceptuje Pani takich zachowań oraz że psują one Państwa relacje i mogą doprowadzić do rozpadu związku. Proszę przypomnieć, że partnerzy powinni obdarzać się zaufaniem, bez tego związek długo nie przetrwa. Jeżeli nie nastąpi zmiana zachowania proponuję udać się do psychologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty