Chuda sylwetka ciała u 16-latka

Mam16lat,59 kg i176 cm wzrostu.Moim problemem jest to,że górna część ciała wygląda jak szkielet dokładniej widać wszystkie żebra,brak masy,2,6 cm w bicepsie .Pora zacząć się martwić,bo wcześniej nie zdawałem sobie z tego sprawy.Chciałbym wkońcu normalnie wyglądać,sporadycznie ćwicze i mam wgłebienie w klatce piersiowej myśle że od nieumiejętnie robionych pompek.Bardzo prosiłbym o diete i rozkład jakich kolwiek ćwiczeń. Dodam też że pale papierosy i marihuane choć trudno mi się do tego przyznać
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Dieta osoby chorej na cukrzycę

Jak powinna odżywiać się osoba chora na cukrzycę? Czy jej dieta musi być rygorystyczna? Na temat diety cukrzyka wypowiada się ekspert - prof. Krzysztof Strojek, diabetolog.

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań
78 poziom zaufania

Witam
W pierwszej kolejności proponowałabym porzucenie nałogu palenia - nie wpływa to korzystnie ani na zdrowie (zwłaszcza w tak młodym wieku), ani też na masę ciała. Zawarta w papierosach nikotyna wpływa na zmniejszenie apetytu oraz zwiększa wydatki energetyczne organizmu. Badania naukowe wykazały, że już wypalenie jednego papierosa powoduje ok. 3% wzrost wydatków energetycznych organizmu przez ok. 30 minut . Ponadto nawyk palenia wywołuje uczucie sytości które może utrzymywać się nawet do dwóch godzin, zmniejszając tym samym dzienne pobieranie pokarmu i powodując deficyt energetyczny.
Polecam również zwiększyć ilość posiłków dziennie, aby móc dostarczyć większe ilości energii. Powinna ona pochodzić jednak ze zdrowych produktów spożywczych a nie słodyczy czy fast foodów. Polecane są także przekąski typu orzechy, migdały, nasiona itp, które charakteryzują się wysoką kalorycznością a jednocześnie niewielką objętością.
Codzienna dieta powinna być urozmaicona, bogata w chude mięso i ryby, produkty zbożowe, oleje roślinne, warzywa i owoce.
Przy rozpoczęciu regularnych ćwiczeń w kierunku zwiększenia masy mięśniowej, należy pamiętać o zwiększonym zapotrzebowaniu na energię i składniki odżywcze, w tym w szczególności białko i węglowodany.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty