Chwiejność emocjonalna a zaburzenia odżywiania

Witam, Od bardzo ponad 15 lat mam problemy z zaburzeniami odżywiania mieszanymi z przewagą zachowań bulimicznych. Przyjmuje fluoksetynę od 3 lat. Stany poprawy są bardzo krótkie. Głownie mam obniżony nastrój, chwiejność emocjonalną, myśli samobójcze. Wymiotuję stosuję leki przeczyszczające i odwadniajace w sposób praktyczne ciągły naprzemiennie z okresami głodzenia się. Psychoterapia nie daje efektów a ja nie ma już siły. Jestem w wieku 30+. Co może mi realnie pomoc?

Witam,
Opisany przez Panią problem może być związany z zaburzeniami osobowości . Rozumiem, że ma Pani stałego terapeutę? Psychoterapia nie daje szybkich efektów, często trwa bardzo długo jednak uzyskiwana poprawa jest długotrwała. Proponuje porozmawiać o swoich wątpliwościach z terapeutą i z lekarzem prowadzącym by ustalić szczegóły dalszego leczenia oraz diagnostyki.
Pozdrawiam
Aleksandra Tyszka

Dzień dobry, pisze pani , że ma problem od ok 15 lat oraz że ani leki ani terapia nie przynoszą efektów. Czy ma pani jednak na myśli psychoterapię która odbywa się min. jeden raz w tygodniu? Jak długo jest pani w terapii? Psychoterapia zaburzeń odżywiania jest procesem długotrwałym, w zależności od innych zaburzeń towarzyszących (np. zaburzenia osobowości) trwa kilka lat (3 - 5 lat). Zachęcam do omówienia tego problemu z terapeutą specjalizującym się w leczeniu zaburzeń odżywiania. Pozdrawiam.