Chwiejność emocjonalna u 27-letniej córki

Moja 27 letnia córka, jest bardzo chwiejna emocjonalnie, impulsywna, wiecznie zmęczona, bardzo nerwowo reaguje na drobne uwagi. Czasami wydaje mi się, że jest nieobecna, nieustannie jest zajęta telefonem komórkowym. Od 8 lat mieszka za granicą, tam pracuje i żyje bez rodziny. Gdy przyjeżdża w odwiedziny do domu, jest w stosunku do nas - rodziców opryskliwa, niegrzeczna. Próby rozmów do niczego nie doprowadziły. Jak jej pomóc, bo córka tak mocno się zmieniła na gorsze i nic do niej nie dociera.

Chwiejność emocjonalne, trudności w utrzymaniu relacji, zmiany nastrojów mogą sygnalizować zarówno przeciążenie, nadmierny stres, jak i stanowić objawy nerwicy lub zaburzeń osobowości. Zachęcałabym do konsultacji z lekarzem psychiatrą i/lub psychologiem. Jeśli ze względu na prace za granicą i bariery językowe (lub inne) nie ma możliwości na miejscu, można skorzystać z pomocy gabinetów online.

Witam. Chyba niewiele jako rodzice może cie pomóc, tyle co powiedzieć o swoich niepokojach i zasugerować żeby skorzystała z fachowej pomocy.