Niestabilność emocjonalna i wybuchowy charakter

Jestem niestabilna emocjonalnie. Umiem rozpłakać się, zdenerwować z byle powodu. Miałam nieraz podczas "ataków" myśli by zrobić sobie jakąś krzywdę, że jestem niczym i nikomu niepotrzebna. Boję się, że za którymś razem mogę zrobić sobie krzywdę. Jestem strasznie impulsywna. Dzisiaj wyzwałam chłopaka, tylko dlatego, że nie mógł się ze mną spotkać. Proszę o pomoc, nie chce nikogo zranić ani psychicznie ani fizycznie .-. Ps. Jestem w wieku nastoletnim. Wolałam napisać pytanie, niż na forum ._.

Aby móc dobrać właściwą formę pomocy trzeba poznać źródło problematycznych zachowan. Trzeba przeprowadzić badanie psychiatryczne być może poszerzyć wiedzę o badanie psychologiczne. Dopiero wówczas możliwe będzie udzielenie właściwej pomocy. Proszę zgłosić się do PZP.

Jeśli chcesz ćwiczyć kontrolę emocji to zacząłbym od znalezienia odpowiedniego specjalisty. Będzie Ci bardzo trudno poradzić sobie z tym samodzielnie. Nie wiem, co to dokładnie znaczy, że jesteś w wieku nastoletnim, ale zakładam że jeszcze się uczysz. Psycholog lub pedagog szkolny są w stanie wskazać instytucje oferujące pomoc terapeutyczną w Twojej miejscowości. Ponadto istnieją gabinety prywatne. Czy rozmawiałaś o tym z rodzicami lub opiekunami? Nie piszesz nic o sytuacji rodzinnej, ale jeśli to jest możliwe, to porozmawiałbym o tym także z nimi (to nawet ważniejsze niż rozmowa z pedagogiem/psychologiem w szkole). Ważne jest żeby dowiedzieli się o tym problemie oraz postarali się o pomoc dla Ciebie. Takie problemy można usuwać, o ile posiada się odpowiednie wsparcie.

http://www.gabinetzmian.pl