Aby móc dobrać właściwą formę pomocy trzeba poznać źródło problematycznych zachowan. Trzeba przeprowadzić badanie psychiatryczne być może poszerzyć wiedzę o badanie psychologiczne. Dopiero wówczas możliwe będzie udzielenie właściwej pomocy. Proszę zgłosić się do PZP.
Jeśli chcesz ćwiczyć kontrolę emocji to zacząłbym od znalezienia odpowiedniego specjalisty. Będzie Ci bardzo trudno poradzić sobie z tym samodzielnie. Nie wiem, co to dokładnie znaczy, że jesteś w wieku nastoletnim, ale zakładam że jeszcze się uczysz. Psycholog lub pedagog szkolny są w stanie wskazać instytucje oferujące pomoc terapeutyczną w Twojej miejscowości. Ponadto istnieją gabinety prywatne. Czy rozmawiałaś o tym z rodzicami lub opiekunami? Nie piszesz nic o sytuacji rodzinnej, ale jeśli to jest możliwe, to porozmawiałbym o tym także z nimi (to nawet ważniejsze niż rozmowa z pedagogiem/psychologiem w szkole). Ważne jest żeby dowiedzieli się o tym problemie oraz postarali się o pomoc dla Ciebie. Takie problemy można usuwać, o ile posiada się odpowiednie wsparcie.
http://www.gabinetzmian.pl
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Szok kulturowy i niestabilność emocjonalna – odpowiada Klaudia Sujecka
- Dlaczego jestem wybuchowa i emocjonalna? – odpowiada Mgr Bożena Waluś
- Jak poradzić sobie z wybuchowym charakterem? – odpowiada Magdalena Pikulska
- Niekontrolowane napady łez u 28-latki – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Czy problemy z nauką mogą mieć podłoże neurologiczne? – odpowiada Lek. Wiesław Łuczkowski
- Wyrywanie włosów u 3-latki – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Zaufanie do psychologa szkolnego – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Zmienne nastroje, niska samoocena, niestabilność emocjonalna. Czy można postawić diagnozę na podstawie tych objawów? – odpowiada Lek. Marta Mauer-Włodarczak
- Wahania nastroju u 14-latka – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- Silna więź emocjonalna męża z matką i siostrą – odpowiada Mgr Patrycja Stajer