Chyba jestem gejem. Co mam robić?

Chyba jestem gejem. Zakochałem się w chłopaku ze szkoły i bardzo cierpię. On chyba nie jest gejem, tak przypuszczam. Próbowałem jakoś dyskretnie go powiadomić o moich uczuciach. Myślę, że on wie, ale najwyraźniej nic z tym nie robi. Płaczę prawie codziennie, czasami się tnę, żeby złagodzić ból. Nie wiem już, co mam robić.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Samookaleczając się, zadając sobie ból, możesz jedynie uzyskać chwilowe rozładowanie napięcia. W perspektywie czasu taka strategia nie rozwiązuje żadnych problemów, a wręcz je potęguje, podobnie jak picie alkoholu, przyjmowanie narkotyków - te wszystkie środki prowadzą do stopniowego samounicestwienia.

Prośba, aby osoba heteroseksualna zapragnęła związku z partnerem homoseksualnym, jest życzeniem raczej do złotej rybki. Niestety, rzeczywistość może odbiegać od naszych marzeń i nie zawsze możemy ją kształtować zgodnie z pragnieniami.
Pozostaje wtedy jej akceptacja i inne ulokowanie uczuć.

Polecam Ci wizytę u psychoterapeuty, w zaciszu gabinetu z pewnością uzyskasz wsparcie i pomoc w rozwiązaniu problemu. Warto również poznać i nauczyć się w trakcie terapii innych sposobów rozładowywania napięcia, np. treningu relaksacyjnego. W przypadku dłużej utrzymującego się obniżenia nastroju i płaczliwości, warto udać się do psychiatry celem diagnostyki i rozpoczęcia farmakoterapii.

Pozdrawiam.