Ciągle płaczę - co jest ze mną nie tak?

Od jakiegoś czasu myślę, że coś się ze mną dzieje. Codziennie, kilka razy dziennie, płaczę. Czasami potrafię siedzieć, oglądać film i nagle się rozpłakać. Ciągle myślę, że mój partner mnie zostawi. Przytyłam i myślę, że mu się nie podobam mimo że on mówi, że jest inaczej. Czuję, że nie jestem nikomu do niczego potrzebna, że wszystko co zrobię jest złe… a.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,
Ważne jest od jakiego konkretnie czasu/momentu tak bardzo obniżył Ci się nastrój. Powinnaś zastanowić się jakie wydarzenie, lub jaka sytuacja życiowa spowodowała w tobie takie zmiany.
Dobrze będzie jak przypomnisz sobie co we wcześniejszym okresie pozytywnie na Ciebie działało i co Cię uszczęśliwiało? Co dawało Ci poczucie spokoju i zadowolenia z samej siebie?
W chwili obecnej zauważasz tylko negatywne rzeczy. W życiu nie zdarza się tak, abyśmy byli otoczeni wyłącznie złymi wydarzeniami, ludźmi...
Musisz postarać się szukać pozytywów w codziennym życiu. Na początek zamiast martwić się o to, że możesz się nie podobać chłopakowi, wsłuchaj się w jego słowa. Postaraj się znaleźć argumenty na to, że jesteś atrakcyjną kobietą i jest za co Cie kochać.
Codziennie poświeć 30 minut na wypisanie dobrych rzeczy, które przytrafiły Ci się w ciągu dnia. Wypisuj sobie także swoje dobre i mocne strony i szukaj ich potwierdzenia w swoim codziennym postępowaniu.

Powodzenia,
Magdalena Boniuk