Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ciężki przypadek anoreksji 16-latki a leczenie niezdrową dietą

Dzień dobry. Mam dwa ogromne problemy rodzinne: Bardzo ciężki przypadek anoreksji wnuczka 16l. leczona jest w szpitalu głównie dietą: 6 posiłków obfitych ponad miarę , bardzo dużo cukru i tłuszczu, np.chipsy! zakaz np orzechów,rodzynek. ziół itp.czy to jest słuszna droga postępowania kiedy dziewczynka czuje ustawicznie nudności,bóle twardego i wzdętego brzucha. Stan jest b.poważny 170 cm 33kg bardzo proszę o info dotyczące leczenia wspomagaj.najlepiej adres kompetentnego homeopaty,dziękuję serd
KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Tłuszcze wielonienasycone

To jest bardzo zła dieta! Nie można podawać tak niezdrowych produktów osobie, której problem z jedzeniem jest natury psychologicznej! Naturalne produkty o dużej gęstości kalorycznej jak orzechy czy rodzinki powinny występować w diecie! Zajmuję się osobami z zaburzeniami odżywiania i w życiu nie przepisałabym diety ze zwykłym cukrem czy chipsami, jest to zła droga, która może doprowadzić do "zamknięcia się" wnuczki i odmowy spożywania pokarmów. Niestety nie znam dobrego homeopaty, sama jestem dietetykiem oraz coachem. W takich wypadkach rozpisuję dietę oraz zioła i suplementy po rozmowie z pacjentką.
Pozdrawiam,
Ewa Trusewicz
www.dietaifitness.pl

0
Dr Aneta Bednarek
Dr Aneta Bednarek Dietetyk

Czy wnuczka jest w szpitalu, który leczy zaburzenia odżywinia? Bo leczenie anoreksji to współpraca ścisła pomiędzy psychologami, lekarzami i dietetykami. Dietę rozszerza się stopniowo, opierając ją na zdrowych produktach a nie na chipsach czy słodyczach. Radziłabym poszukać ośrodka zajmującego się leczeniem tego typu zaburzeń i tam umieścić dziewczynkę.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy