Co jeść i pić 2 doby po operacji tarczycy?

Witam.Jestem 2 doby po operacji tarczycy.Przyjmuję Letrox 100 co powinnam jeść i pić.Jestem bardzo obolała.

Renata GrzechociĹska

Proponuję stosować dietę płynną przez 2-3 dni następnie przejść do diety normalnej.

Witam,
Powinna to być dieta płynną (pokarmy po ugotowaniu przecierane lub miksowane) w początkowych dobach po operacji, jednak o odpowiedniej dla Pani wartości odżywczej i energetycznej. Produkty, z których przygotowywane będą posiłki powinny być świeże. Kasze można podawać w formie kleików, sery zmiksowane z mlekiem, warzywa i owoce w formie soków czy przecierów. W późniejszych dobach stopniowo można wracać do diety normalnej.

Pozdrawiam