Co jeść po zwyciężeniu z anoreksją?

mam pytanie,niewiem jak to jest,mam anoreksje ale pokonalam juz psychike,chce przytyc jem duzo wiele slodyczy kiedy i na co mam ochote,ale jak narazie przybralam ok 1kg w ciagu ok miesica. wiec potrzebuje jeszcze 5 do odzyskaniawagi. jesli odzyskam wage to uda mi sie ja utrzymac i nietyc jesli zmniejsze porcje do normalnych rozmiarow i jedzac 5posilkow? I czy to 5kg bedzie bardzo widoczne jesli organizm najpierw bedzie sie regenerowal wewnatrz a kolejnie zaczne przybierac na tkance tluszczowej

Witam, 1 kg w ciągu miesiąca, to maksymalny prawidłowy wynik. Szybsze przybieranie na masie będzie wiązało się wyłącznie z przyrostem tkanki tłuszczowej. Dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość. Zdrowa dieta powinna być pozbawiona słodyczy, słodkich napojów i fast foodów. W diecie powinny znaleźć się kasze, makarony, pieczywo pełnoziarniste, ziemniaki oraz owoce. Te produkty dostarczają sporej ilości energii w postaci węglowodanów złożonych. Inne pokarmy, to produkty mleczne, ryby, chude mięso, jaja, warzywa (m.in. strączkowe), oleje roślinne. Do tego wszystkiego proszę włączyć umiarkowaną aktywność fizyczną. Warto skorzystać z opieki dietetyka, który ma możliwość wykonania analizy składu ciała oraz uwzględni Pani preferencje pokarmowe i ewentualnie wykluczy pokarmy, których Pani nie powinna spożywać. Prawidłowe nawyki żywieniowe pozostaną i powinny sprawić, że utrzyma Pani prawidłową masę ciała. Informacje nt. składu ciała na wizytach kontrolnych, pozwolą określić w jakim stopniu następuje przyrost masy mięśniowej i osobno tkanki tłuszczowej. Więcej nt. analizy można przeczytać na https://zdrowadieta.szczecin.pl/zdrowa-dieta/

Najnowsze trendy w leczeniu i diagnozie anoreksji podkreślają nie tyle wskaźniki związane z wagą czy BMI ile wielkość jajników i ich funkcjonowanie. Nie jestem pewien co Pani rozumie przez pokonanie psychiki ale brzmi to dokładnie jak narracja tworzona przez osobę chorą na anoreksje. Proszę skontaktować się z psychoterapeutą zajmującym się leczeniem tego typu zaburzeń, powinien on skierować Panią na badania psychiatryczne i fizykalne i w oparciu o nie zalecić Pani dalsze postępowanie. W tym kontekście pojawi się pewnie również prośba o skonsultowanie Pani diety z dietetykiem.
Proszę nie lekceważyć swojego stanu anoreksję leczy się bardzo długo i ciężko a jej konsekwencje są bardzo groźne.