Co mam robić, gdy moje dziecko okrada mnie z pieniędzy?

WITAM.Moj syn ma dopiero 11 lat. Co mam robić gdy moje dziecko mnie okrada z PIENIĘDZY?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt i za zaufanie:)

Nie napisała Pani, od jak dawna zarejestrowała Pani niepokojące Pania dowody?
Jaka jest ich powtarzalność?
Jakie kwoty znikają?
Takie zdarzenia są sygnałem, że dzieje się coś niepokojącego i jest potrzeba na poważnie zajęcia się tym problemem.

Pani Syn jest w wieku, kiedy to grupa rówieśnicza zaczyna mieć duże znaczenie, pojawia się potrzeba zaimponowania, bycia ważnym w grupie.
Dziecięca kradzież jest wyzwaniem, który trzeba rozwiązać.
Fundamentalną zasadą w rozwiązaniu problemu jest rozmowa z Synem,
co? i dlaczego? jest powodem kradzieży pieniędzy?
Istotnym jest, by skupić się na uświadomieniu Syna, co takie zachowanie znaczy w społeczeństwie.
Można zapytać Syna, jak by się czuł, gdyby ktoś zabrał Mu pieniądze.
Wskazana jest uświadamiająca rozmowa o tym, że kradzież jest zła, że nie należy tak postępować.
W rozmowie starać się dotrzeć do przyczyny, dlaczego tak Syn postępuje?
Dlaczego potrzebne są Mu pieniądze?
Jakie ma potrzeby, czy czegoś Mu brakuje? Jeśli tak, to czego?
Dopytać, jak się czuje w szkole?
Czy Kogoś się obawia/Ktoś zastrasza?
W razie potrzeby dyskretnie zasięgnąć informacji u Wychowawcy klasy, czy coś zaobserwował w dynamice klasy?

Podsumowując, kluczowa jest szczera, nie oceniająca rozmowa z Dzieckiem.
By Dziecko czuło, ze chce Mu Pani pomóc.
W ślad za rozmową działanie, które będzie rozwiązaniem problemu.

Z życzeniami powodzenia dla Pani i Syna,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605