Co mam robić po nawrocie silnych lęków?

Dzień dobry, pytanie moje dotyczy fluoksetyny. Brałam ja 3 lata , odstawiłam sama , choć bardzo wolno i stopniowo , obyło się bez wielkich skutków ubocznych. Sęk w tym że po pół roku mam niesamowity powrót głównie lęków, nie mogę normalnie funkcjonować , ciągle skanuje dwoje ciało, ciągle boje się nagłej śmierci , dołączyła agorafobia.mieszkam w UK a fluoksetynę mam ciągle zapisywana bo nie przyznałam się do jej odstawienia.czy mogę do niej wrócić? Chciałam być bez leków, a chyba jednak nie dam rady.czuje nieustanny lęk, nawet pisząc to płacze z bezsilności
KOBIETA, 60 LAT 3 miesiące temu

Dzień dobry. Szanowna Pani. Zaburzeń lękowych nie leczy się tylko farmakologicznie, zażywając leki. Trzeba jednocześnie podjąć psychoterapię, ponieważ to w procesie terapeutycznym pozna Pani sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach po odstawieniu leków. Dlatego konieczne jest stosowanie tych dwóch metod leczenia oraz współpracujących ze sobą lekarza psychiatry i psychoterapeuty.

Jeśli fluoksetyna była wcześniej skutecznym lekiem to kontynuacja jej zażywania nie powinna mieć przeciwwskazań. Lepiej jednak, ze względu na możliwość wystąpienia innych niż wcześniej objawów, skonsultować to z lekarzem psychiatrą oraz udać się do gabinetu psychoterapeuty.

Bardzo proszę nie leczyć się samemu, ponieważ skutki tego mogą być nieciekawe.

Życzę sukcesów w leczeniu. Wiele serdeczności.