Co mam zrobić ze swoim życiem, by było lepsze?

Witam serdecznie, nazywam się Nina, mam pewien problem: nie potrafię się cieszyć życiem.

Mój ojciec jest dosyć nerwowy, kocham go jest najlepszy i ogólnie spoko, ale od dłuższego czasu moja matka ma ojca gdzieś, robi co się jej podoba i gdy się kłócą rzuca się do niego i wtedy się szarpią. Boję się, wtedy nie wytrzymam kolejnej awantury, nie mogę się wysypiać do szkoły, boję się modlę się do Boga o to, by wszystko było w porządku.

Moja siostra starsza nie skończyła szkoły, jest wredna, ma pracę za grosze, jest strasznie uparta, mam dość jej zachowania - dlaczego nie mogę mieć z nią dobrych kontaktów jak w każdym normalnym domu?W szkole nie radzę sobie, jestem cienka z matmy i historii, nie daję już rady, mam kompleksy, nie dbam o siebie, przytyłam z jakieś 6 kg! Okaleczam się, nie mogę normalnie funkcjonować, ciągle płaczę - co się dzieje? Ja już sobie nie radzę! Chcę być szczęśliwa, chcę, żeby rodzice się zmienili. Co mam zrobić aby moje kontakty z siostrą były lepsze? Rozmawiałam z nią, ale nie wiem czy to coś daje?

Chcę abym się zmieniłam, nie była wredna, nadrobiła zaległości w szkole, żebym w końcu schudła, wyładniała. Chcę być szczęśliwa, chcę uszczęśliwić rodzinę - nie chcę żadnych terapeutów rodzinnych, chcę sama to załatwić. Jak mogę zmienić siebie, swoje i rodziny życie na lepsze? Błagam o pomoc nie wiem czy dalej to zniosę ;[.

Jestem już tym zmęczona, błagam o pomoc, jestem zdesperowana. Proszę o pomoc. Nina.

Witam!

Problemy w Pani domu są bardzo trudne i wywołują u Pani silny stres. Napisała Pani, że chciałaby uszczęśliwić swoją rodzinę. Uważam, że to siebie przede wszystkim powinna Pani uszczęśliwić. Każdy z członków rodziny radzi sobie, jak umie. Jeśli będą gotowi na podjęcie pracy nad sobą, to również będą szukać pomocy.

Są problemy, z którymi nie będzie Pani w stanie poradzić sobie sama. Sądzę, że potrzebna jest Pani pomoc psychologa, żeby móc poprawić swoje samopoczucie. Z rodzicami i siostrą może Pani rozmawiać na temat tego, co się dzieje. Jednak to od nich zależy, czy będą chcieli coś zmienić. Nie ma prostej recepty na to, jak zmienić taki stan rzeczy.

Warto, żeby dbała Pani o siebie i swoje dobro, nie musi Pani brać na swoje barki wszystkich rodzinnych problemów. Jeśli będzie się Pani starała za wszelką cenę pomagać innym zapominając o sobie, to Pani stan będzie się pogarszał. Proszę o siebie zadbać i najpierw pracować nad swoimi problemami.

Pozdrawiam