Co zrobić żeby mieć lepsze życie?

Mam pewien problem: moi rodzice bardzo często się kłócą, przez jakiś czas jest normalnie, ale później budzę się w nocy i słyszę ich awantury zazwyczaj o to, że mama przyjeżdża późno do domu i prowadzi auto pod wpływem alkoholu. W szkole idzie mi okropnie - z matmy uczę się na samych jedynkach, semestr już się kończy, a ja jeszcze nic nie mam poprawionego. Moja siostra jest strasznie wredna, nie mam sił się jej postawić, bo ona jest starsza i może zrobić mi krzywdę. Gdy kłócę się z nią wkracza mój tata i robi jej awantury, czasem dochodzi do rękoczynów - mam dość! Przestałam się uczyć, dbać o siebie, od 2 lat próbuję zmienić swoje życie, lecz nie potrafię - raz cięłam się nożyczkami tylko dla bólu, który mnie uspokaja. Nie chcę iść do psychologa, chcę sama wszystko załatwić, potrzebuję cennych rad, które zmienią moje życie. Błagam o pomoc - mam dopiero 15 lat, potrzebuję rodziny, w której mogę się kształcić i rozwijać. Chcę, aby było tak, jak jest w każdej rodzinie.

Witam!
Jesteś ofiarą i świadkiem domowej przemocy. W takiej sytuacji żadne "cenne rady" nie wpłyną na Twoją sytuację. Potrzebujesz pomocy specjalisty. Potrzebuje jej również reszta Twojej rodziny.
Zadawanie sobie bólu nie zmienia nic w Twoim życiu, tylko pogarsza sytuację psychiczną. Problemy z nauką mogą być bezpośrednim wynikiem zachowania rodziców i braku zainteresowania Tobą. Jeśli nie chcesz korzystać z pomocy psychologa, to spróbuj kontaktu z telefonem zaufania dla dzieci i młodzieży prowadzonym przez Fundację Dzieci Niczyje (116 111). Będziesz mogła rozmawiać o swoich problemach, poznasz swoje prawa oraz dowiesz się, gdzie szukać bezpośredniej pomocy.

Pozdrawiam