Co mogą oznaczać takie słowa mojego męża o innych kobietach?

Pomóżcie mi co mam zrobić cały czas mąż przychodzić z pracy i mi caly czas dogaduje że jakaś blondyna się na niego patrzy że wszystkie kobiety się patrzą na niego ze są ładne. Ja już mam dość tego

Dzień dobry,
Doradzałabym poważną rozmowę z mężem na ten temat i zapytanie go wprost, czy nie zdaje sobie sprawy z tego że sprawia Pani przykrość. Warto także postawić mu wyraźne granice i zapowiedzieć , że nie życzy sobie Pani takich komentarzy. Zastanawia mnie cel w jakim Pani partner opowiada o tych kobietach np. wzbudzenie w Pani zazdrości; robi to nieświadomie; chęć zemsty itp. Sądzę, że mogłaby Pani wprost spytać go o to po, co to robi. Polecam również danie mu do zrozumienia, że jeśli Pani mu nie odpowiada to on może od Pani odejść. Warto żeby poczuł zagrożenie i zdał sobie sprawę z tego, że Pani zawsze może się z nim rozstać. Ciekawi mnie to, czy Pani mu się podobała w przeszłości fizycznie i czy aktualnie również. Podejrzewam, że tak skoro wybrał Panią na swoją żonę ale to także jest istotna informacja, której Pani nie zawarła w opisie. Jeśli sama Pani nie zna odpowiedzi to warto o tym porozmawiać z mężem skąd taka sprzeczność, że podobają mu się inne a z Panią się ożenił. Warto uświadomić go także, że od własnego męża oczekiwałaby Pani raczej komplementów i dania Pani poczucia wyjątkowości zamiast słuchania o "innych pięknościach". Za takim zachowaniem mogą się kryć jego potrzeby i to niekoniecznie bycia z inną kobietą. Pani mąż może lubi widzieć Pani zazdrość, bo wtedy czuje się dla Pani ważny albo chciałby od Pani usłyszeć zapewnienia o swej wyjątkowości. Podejrzewam, że czegoś mu brakuje i próbuje Panią sprowokować do wypełnienia tego braku. Doradzałabym badanie tego, co może się kryć za takimi komentarzami zamiast z góry zakładać opcję, że inne kobiety tak bardzo mu się podobają. Dobrym rozwiązaniem mogłaby być również wizyta u psychologa z którym szerzej omówiłaby Pani problem w szczegółach. Mam nadzieję, że trudność ta z czasem zostanie rozwiązana.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/