Co mogło oznaczać to zasłabnięcie pod prysznicem?

Witam, dwa dni temu biorąc prysznic zdretwialo mi ciało, zamroczyło mnie i zemdlałam. Próbowałam skontaktować się z lekarzem rodzinnym jednak bez skutku. Dziś mam straszny ból głoy i co zjem to wymiotuję. Nie mogę zasnąć choć jestem zmęczona. Czy może być to objaw jakiejś choroby? czy to po prostu przemęczenie(ostatnio nie wysypialam się).

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety Pani dolegliwości są nieswoiste i trudno wskazać ich przyczynę. Niewykluczone, że są skutkiem stresu czy przemęczenia, aczkolwiek jeżeli wymioty są gwałtowne, a bóle głowy nasilone, to raczej nie ma to związku z trybem życia.

O bólu głowy przeczyta Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-jak-rozpoznac-kiedy-jest-niebezpieczny.

Ponieważ na tym etapie trudno domniemywać, czy przyczyną Pani dolegliwości jest infekcja wirusowa, czy migrena bądź inne choroby o proweniencji neurologicznej, to sugeruję, by skonsultowała się Pani z lekarzem. Dodatkowo, proszę dokonać pomiaru temperatury ciała oraz ciśnienia tętniczego krwi – to może być istotna wskazówka podczas rozpoznania.

Jeżeli jest utrudniony kontakt z internistą z przychodni, to proszę nie zwlekać z wykonaniem telefonu na pogotowie, jeżeli dolegliwości ulegną spotęgowaniu. Każdy nagły, silny ból głowy jest wskazaniem do konsultacji lekarskich, zwłaszcza gdy towarzyszą mu dodatkowe dolegliwości. Poza upewnieniem się co do właściwego ciśnienia krwi, konieczne jest sprawdzenie objawów oponowych czy ogniskowych. W Pani przypadku być może w dalszej kolejności wskazane byłoby wykonanie badań obrazowych głowy – TK.

Proszę zapoznać się z tym artykułem, być może okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/bole-glowy-pochodzenia-naczyniowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.