Zapytaj lekarza

7 1 6 , 3 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może oznaczać ten dyskomfort w brzuchu?

Witam, od dwóch tygodni odczuwam dyskomfort w brzuchu, czasami ból. Porównałbym to do jakiegoś rodzaju ucisku, uczucia głodu. Jednego dnia jest lepiej a drugiego gorzej. Mój obecny styl życia jest dosyć niezdrowy spędzam po kilka godzin przy komputerze jem mało i nie regularnie a jeśli już to słodycze, przekąski.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT około miesiąca temu

Drgawki gorączkowe - kiedy i jak je leczyć?

Kiedy pacjent ma wysoką temperaturę, mogą u niego pojawić się tzw. drgawki gorączkowe. Jak sobie z nimi radzić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej na ten temat.

Dzień dobry,

Zachęcam niezwłocznie do rozpoczęcia kształtowania właściwych nawyków żywieniowych i zwiększenia aktywności fizycznej w skali tygodnia. Bardzo prawdopodobne, iż w wyniku regularnego spożywania 4-5 posiłków w ciągu dnia co 3-4 godziny, wspomniany dyskomfort znacząco się obniży, bowiem zacznie Pan zaspokajać potrzebę głodu i poprawi Pan jednocześnie stan odżywienia swojego organizmu. W podejściu do diety warto kierować się zdrowym rozsądkiem i dbać o właściwą relację z jedzeniem. Pomocnym narzędziem może być wzorowanie się na piramidzie diety śródziemnomorskiej lub diety DASH, bądź ewentualnie Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla osób dorosłych. Zachęcam jednocześnie do ograniczenia słodyczy i słonych przekąsek, a także słodzonych napojów gazowanych, jak również niegazowanych.

Z wyrazami szacunku,
Mgr Mateusz Durbas
Dietetyk Kliniczny i Sportowy
https://mateuszdurbas.pl/
https://www.facebook.com/mateuszdurbasdietetyk/
https://www.instagram.com/mateuszdurbasdietetyk/?hl=pl
https://www.znanylekarz.pl/mateusz-durbas/dietetyk/krakow
https://ranking.abczdrowie.pl/d/mateusz-durbas-dietetyk-krakow-81424

0

Ruch jest jak najbardziej wskazany, poprawi funkcjonowanie organizmu. Ponadto warto robić przerwy w czasie spędzonym przed komputerem, np chodzenie po mieszkaniu/schodach, kilka przysiadów. Jest dostępnych mnóstwo filmików, pokazujących jakie ćwiczenia warto wykonywać w takiej sytuacji.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy