Co oznacza strach przed obcymi ludźmi?

Dzień dobry, od dłuższego czasu nie potrafie przebywać wśród obcych ludzi, ogarnia mnie wtedy irytacja i poddenerwowanie, najgorzej gdy jest ich sporo, np, na deptaku, na rynku lub w restauracji, barze gdzie siedzi dokoła mnustwo nieznanych mi osob. Co to moze byc? Dodam ze wydaje mi sie że mnie obserwują, komentują itp. 30 lat

Witam,
możliwe, że jest to, lęk społeczny - wskazana jest konsultacja psychoterapeutyczna, polecam paradygmat poznawczo - behawioralny.
Pozdrawiam serdecznie