Strach 3-latka przed obcymi ludźmi

Witam.Mam problem z 3letnim synem.Od jakiegos czasu maly boi sie obcych ludzi.Wystarczy ze ktos znajomy podejdzie do nas to zaraz jest histeria i placz.Wizyty na szczepieniach to byla trauma.Do ludzi staramy sie wychodzic choc czasem jest to nie mozliwe bo wies jest 2km od domu.Na widok dzieci maly nie raguje placzem stara sie lapac kontakt choc zdarzaja sie momenty ze sie chowa i odwraca glowe.Jak pomoc malemu.Czy problemem moze byc za maly kontakt z ludzmi

Witam,
Powodem może być sytuacja urazowa,gdzie ten obcy Np.zabrał dziecko do wspomnianego szczepienia i spowodował tym sposobem wątpliwość,czy mama w ponownej sytuacji strachu będzie przy nim i "odsunie"ból.Proszę reagować przytuleniem go w sytuacjach,które sygnalizuje i być przy nim odpędzając lęk a on się wtedy staje mniejszy.Można zasięgnąć porady u psychologa w razie potrzeby.

Witam
Nie pisze Pani na czym polega Pani problem, jak wspomniała Pani w liście.
Pani dziecko przeżywa histerię, współczuję mu bardzo. Proszę starać się go wspierać zawsze, gdy pokazuje chęć do badania nowego otoczenia. Wsparcie i nagrody powinny być różnorodne, np. czułe uściski, czułe słowa, czułe spojrzenia, wspólna zabawa, nowa zabawka itp. Najlepiej, gdy dziecko ma wpływ na wybór nagrody. Warto szukać jak najwięcej informacji o rozwoju dziecka, np.
http://www.poradnia3.krakow.pl/downloads/artykuly/39_rozwoj_3_latka.pdf
Warto tak aranżować sytuacje z obcymi ludźmi, by dawały one radość dziecku. Pani synek potrzebuje teraz dużo troski. Może to etap w rozwoju, a może coś się wydarzyło trudnego w jego otoczeniu? Proszę dużo tłumaczyć swojemu skarbowi wszystko i dużo tulić. Pozdrawiam