Co oznaczają zaburzenia mowy u 20-latki?

Witam, Od dłuższego czasu miewam tak, że wpatruje się w jeden punkt, nie jest wtedy łatwo mnie od tego odciągnąć. Ale mimo to slysze i mogę kontynuować z kimś rozmowę. Czasem jest też tak, że potrafię się całkowicie wyłączyć od rzeczywistości i nie kontaktować w ogóle. Zauważyłam również problemy z wysławieniem się oraz problem ze składnia w wypowiadaniu się. W głowie dane zdanie jest W porządku ale jeśli je wypowiadam, to traci ono jaki kolwiek sens. Co moze byc tego przyczyną??

Warto skonsultować się na początek z lekarzem ogólnym, który po wstępnej diagnostyce skieruje ( w razie potrzeby) na dalszą diagnostykę i leczenie (np do neurologa, psychiatry itp). Podobne trudności mogą mieć różne tło- zarówno związane z przemęczeniem czy napięciem, stresem, jak i poważniejszymi zaburzeniami. Istotne jest jednak, by kierunek dalszych badań określił lekarz.