Co powinien jeść dorastający 18-latek?

Jestem chłopakiem w wieku 18 lat, ważę 60kg i mam 165cm wzrostu. Chce schudnąć ok. 7kg. Chciałbym się dowiedzieć jak się mam odżywiać mianowicie co ile godzin mam spożywać posiłki, ile tych posiłków i w jakich ilościach. Chciałbym się też dowiedzieć co jeść aby podrosnąć lub dlaczego jestem taki mały jak na swój wiek, w rodzinie każdy mężczyzna ma ponad 175cm wzrostu Z góry dziękuje

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

Pana waga jest prawidłowa. Nie ma potrzeby jej obniżać. Wzrost wynika z wielu czynników genetyki, chorób oraz naszego sposobu odżywiania i wysiłku fizycznego w dzieciństwie. Nic nie można z tym zrobić.

Pozdrawiam.

Renata GrzechociĹska

Osobiście uważam, że w Pana przypadku nie ma.potrzeby chudnięcia. Gdyż masa jest odpowiednia do wzrostu. Jeśli jednak uważa to Pan za niezbędne proponuję udać się do dietetyka, który dobierze sposób żywienia do Pana zapotrzebowania. Przyczyny niskiego wzrostu należy poszukiwać u endokrynologa.

Witam Pana,

Obecnie Pana waga jest prawidłowa, nie ma konieczności odchudzania. Wzrost zależy od wielu czynników genetycznych i tu nie odpowiem na pytanie dlaczego jest Pani niską osobą.
Jeżeli chciałby Pan coś zmienić w swoim stylu życia to proszę zadbać o aktywność fizyczną i zdrowa dietę. nie odchudzamy się a jemy zbilansowane i pełnowartościowe posiłki, odżywiamy swój organizm.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska