Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zacząć jeść, aby nie przytyć?

Od kilku miesięcy się odchudzam, ale wciąż nie jestem zadowolona, od miesiąca zaczęłam regularnie wymiotować po każdym posiłku. Zaczęły się też obżarstwa po których jeszcze bardziej prowokuję wymioty. Trwa to miesiąc, chcę z tym skończyć. Chcę być od tego silniejsza !! Chcę sobie poradzić z tym sama i PODKREŚLAM ... SAMA !! Nie chcę iść do żadnego specjalisty !! Chcę zawalczyć o swoją własną siłę. Jak zacząć teraz normalnie jeść by nie przytyć ? Drobnymi posiłkami powolutku ? NIE CHCĘ PRZYTYĆ !!
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witam, trudno jest coś Pani doradzić na odległość i bez szczegółowej rozmowy!
Nie wiem jak się Pani dotychczas odchudzała, dlaczego efekty nie są zadowalające. Mam też wątpliwości czy jest Pani w stanie sama sobie pomóc. Czy jest możliwe, aby spojrzała Pani na swój problem obiektywnie. Proszę to przemyśleć.
pozdrawiam

0
Dr Aneta Bednarek
Dr Aneta Bednarek Dietetyk

W takich sytuacjach trudno jest poradzić sobie samemu. Nie pisze Pani ile ma lat, ale radziłabym zgłosić się specjalisty.
Odchudzanie nie polega na ograniczeniu pokarmów do minimum, ani na prowokowaniu wymiotów (to jest objawem bulimii i samemu trudno wyjść z tej choroby).
Dieta odchudzająca to dostarczanie organizmowi takiej ilości kalorii aby mógł funkcjonować, musi to być pokarm urozmaicony i dobrze zblilansowany pod względem składu.
Do tego zaleca się jakąś aktywność fizyczną (pływanie, jazda na rowerze itp.).

Witam!

Zachęcam do bezpośredniej konsultacji ze specjalistą.Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy