Co powinnam zrobić? Jak go zatrzymać?

Z X znam się od kilku miesięcy. On pierwszy do mnie napisał, wyznał, że mu się bardzo podobam. Przez 2 pierwsze miesiące było między nami świetnie. X zabiegał o mnie i to bardzo. Spotykaliśmy się, było cudownie. Obiecał, że zostaniemy parą, tylko musimy się lepiej poznać. Czekałam cierpliwie.

Jednak od 1,5 miesiąca czar prysł. X przestał do mnie pisać, ja czułam, że za nim tęsknię. Od tego momentu spotkaliśmy się tylko 1 raz. Ostatnio miałam wrażenie, że mnie unika, jednak on odpowiedział, że to tylko moje wrażenie i przeprosił mnie. Jednak postępowania nie zmienił. Tydzień temu napisałam do niego, że jeżeli się nie zmieni, to z nami koniec. Odpisał, że zepsuł mu się telefon i nie ma mojego nr, zaproponował także przyjaźń.

Zgodziłam się, bo bałam się, że jego stracę. Jednak od tego momentu on nadal się do mnie nie odzywa. Co mam zrobić, by go nie stracić? Bardzo proszę o szybko pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Rozstanie jest bardzo wymagającym emocjonalnie czasem. Kiedy jedna ze stron nie może się z nim pogodzić, chwyta się każdej deski ratunku. Problemy emocjonalne mogą się wtedy nasilać, stres się wzmaga.

Warto byłoby skonfrontować swoje zdanie na temat dalszego przebiegu tej relacji z byłym chłopakiem. Może się okazać, że Wasze zapatrywania co do przyszłości znacznie się różnią. Rozmowa pozwoli odnaleźć się w tej sytuacji, opowiedzieć drugiej osobie o swoich lękach i potrzebach.

Wyjaśnienie sobie odczuwanych uczuć może dać Wam dodatkowe możliwości rozwiązania tego problemu. Decyzja o tym, jak ma wyglądać dalsza relacja, pozwoli na ustalenie granic kontaktu.

Pozdrawiam