Co powoduje pustkę w głowie?

Witam. Mój problem polega głównie na pustce w głowie, która jest bardzo męcząca, braku koncentracji, słabej pamięci, nagłej zmiany nastroju. Czasami mam uczucie bezwładu kończyń, ciężko podnieść mi ręce(dosłownie) i dopada mnie w tym momencie bezsilność i osłabienie. Drżenie rąk, powieki, wargi, palca jest normą. Czasami zdarzają się dziwne tiki szyją, głową, ręką, nogą gdy się stresuję. Również czuję ucisk w klatce i uczucie jakby serce chciało wyskoczyć z klatki piersiowej. Dziękuję za odpowie
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Dobry wieczór.

Opisane przez Pana objawy są niezbywalne i nad wyraz niepokojące.
W związku z powyższym proszę jak najszybciej skonsultować się z ekarzem rodzinnym, który wyda ew. skierowanie do neurologa.

Dariusz Pysz-Waberski

0

Dzień Dobry Pani,

Opisane przez Panią symptomy wskazują na objawy nerwicowe, wskazana konsultacja
w Poradni zdrowia psychicznego, celem zdiagnozowania i leczenia opisanych przez Panią
objawów.

Życzę Pani tylko dobrego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com

0

Objawy, które Pani opisuje są bardzo niepokojące. Domyślam się, jak trudno musi być Pani funkcjonować z uczuciem bezsiły i braku kontroli nad własnym ciałem.
Proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu i opowiedzieć mu o doświadczanych trudnościach. Lekarz pokieruje Panią do odpowiedniego specjalisty. Konieczna jest dokładna diagnostyka medyczna. Proponuję także umówić się do psychoterapeuty aby wykluczyć, że doświadczane trudności mają podłoże psychologiczne.

0

Opisane przez Panią dolegliwości muszą być naprawdę niepokojące i uciążliwe. Proszę w pierwszej kolejności zgłosić się do lekarza rodzinnego i opisać wszystkie objawy (nawet te, dotyczące pamięci, nastroju, uczucia pustki itd.). Lekarz powinien skierować Panią do neurologa i kardiologa, w celu wykluczenia ewentualnych przyczyn somatycznych. Opisane obawy mogą być pochodzenia psychosomatycznego, jednak przed udaniem się na psychoterapię, konieczne będzie wykluczenie przyczyn somatycznych.

Pozdrawiam i życzę dużo spokoju,Proszę zgłosić się do doświadczonego psychoterapeuty, zajmującego się obszarem seksuologii. Czytam, że zrobiła Pani wszystko co mogła w przeszłości nie utrzymywanie kontaktu jest czasem najlepsza formą zadbania o siebie, a niestety bliscy, z różnych powodów nie zawsze wiedzą jak najlepiej nas ochronić. Konsekwencje nadużycia seksualnego i nieadekwatnej reakcji na ujawnienie go mogą być niezwykle trudne, aby poradzić sobie z nimi samodzielnie. Aby zadbać o siebie w odpowiedni sposób konieczna będzie tu relacja z doswiadczonym specjalistą.

Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie!
www.katarzynatulaza.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty